ВЕДЕННЯ ВАГІТНОСТІ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ 

  1. Динамічне спостереження за перебігом вагітності, що включає контроль стану здоров’я вагітних, повноти проведених обстежень, консультацій, виконання лікувально-профілактичних заходів, розробку та реалізацію індивідуального плану ведення вагітності.
  2. Проведення необхідних лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я у закладі або на умовах договору, зокрема:
  1. загально-клінічних, біохімічних та імунохімічних лабораторних досліджень:
  2. розгорнутий аналіз крові з визначенням кількості тромбоцитів і гематокриту (щонайменше двічі, за показаннями);
  3. визначення групи крові і резус-фактора (при постановці на облік);
  4. аналіз крові на наявність антитіл при Rh-негативній належності крові у вагітної (щонайменше двічі, за показаннями);
  5. біохімічний аналіз крові (загальний білок, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, електроліти, феритин крові);
  6. коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ) та час згортання крові);
  7. глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
  8. загальний аналіз сечі з обов’язковим визначенням білка (при взятті на облік і при кожному відвідуванні);
  9. визначення глікозильованого гемоглобіну;
  10. дослідження функції щитоподібної залози (тиреотропний гормон (ТТГ), тироксин вільний (Т4)) вагітним із симптомами дисфункції щитовидної залози або високим ризиком розвитком такої дисфункції;
  11. досліджень на інфекції та віруси відповідно до галузевих стандартів:
  12. визначення поверхневого антигену вірусу гепатиту B (HBsAg), сумарних антитіл до вірусу гепатиту С;
  13. тестування на ВІЛ;
  14. серологічне дослідження на сифіліс;
  15. обстеження на перинатальні інфекції (токсоплазмоз, червоничка, цитомегаловірусна інфекція, герпес тощо);
  16. бактеріологічне дослідження сечі та інші бактеріологічні дослідження (при постановці на облік, інше за показами);
  17. мікроскопічних та цитологічних обстежень;
  18. мікроскопія урогенітального мазка на мікрофлору;
  19. інших лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів.

3. Організація забору та транспортування біологічного матеріалу для проведення досліджень у закладі охорони здоров’я (ЗОЗ) або в інших надавачів медичних послуг на умовах договору підряду.
4. Проведення інструментальних обстежень, зокрема:

  1. УЗД матково-плодово-плацентарного комплексу;
  2.  трансвагінальна ультразвукова цервікометрія;
  3. УЗД внутрішніх органів;
  4. кольпоскопія;
  5. кардіотокографія (КТГ);
  6. електрокардіографія (ЕКГ);
  7. інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

5. Надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб (телеконсультування/телевідеоконсультування)  відповідно до галузевих стандартів та законодавчих актів.
6. Проведення пренатального скринінгу: УЗД, забір венозної крові вагітної для дослідження рівнів біохімічних маркерів (хоріонічного гонадотропіну (β-ХГЛ вільний, ХГЛ загальний), асоційованого із вагітністю плазмового протеїну А (PAPP-A);  опційно плацентарного фактора росту (PIGF) – для розрахунку індивідуального ризику жінки щодо наявності розповсюдженої хромосомної патології̈ у за допомогою спеціалізованих комп’ютерних програм.
7. Визначення та оцінка факторів ризику прееклампсії, проведення профілактичних заходів.
8. Скринінг симптомів активної форми туберкульозу з метою своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу.
9. Проведення специфічної профілактики резус-сенсибілізації шляхом введення антирезусного D імуноглобуліну.
10. Направлення до перинатального консиліуму, сформованого в межах закладу або в іншому закладі, за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак аномалій, вродженої, спадкової патології для уточнення перинатального прогнозу, показань і умов для відповідних втручань.
11. Направлення вагітної до мультидисциплінарного консиліуму, сформованого в межах закладу або в іншому закладі, за участю профільних спеціалістів для узгодження плану ведення вагітності та пологів у жінок групи високого ризику.
12. Ведення вагітності командою спеціалістів різного профілю (у разі потреби) та проведення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання ускладнень вагітності, післяпологового періоду, екстрагенітальних захворювань.
13. Направлення вагітної на комісію, діючу в межах закладу або в іншому закладі, з визначення показань для проведення операції (процедури) штучного переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, за медичними показами.
14. Надання невідкладної медичної допомоги вагітним, виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття, визначення подальшої маршрутизації відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
15. Постконтактна профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом, у випадку насильства за ознакою статі.
16. Підготовка вагітної до пологів і батьківства з наданням їй інформаційної та психологічної підтримки.
17. Надання повної інформації вагітним щодо перебігу їх вагітності, особливостей індивідуального плану ведення вагітності та пологів.
18. Проведення опитування вагітних за допомогою Единбурзької шкали післяпологової депресії та скерування їх на консультацію у випадку виявлених порушень.
19. Направлення вагітної на профілактичні щеплення згідно з чинними галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я.
20. Інформування вагітної щодо станів, при яких вона повинна звертатися за медичною допомогою, зокрема, при ознаках початку пологової діяльності, а також інформування про заклади перинатальної допомоги, в яких жінці, залежно від її  здоров’я та стану плода, рекомендовано народжувати.
21. Охорона здоров’я матерів та новонароджених під час повномасштабної війни Росії проти України із залученням психологів та соціальних служб (за потреби) до медико-психологічного та соціального супроводу вагітності, пологів та післяпологового періоду.
22. Охорона здоров’я матерів та новонароджених під час гострої респіраторної хвороби
23. COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2: визначення індивідуального графіка спостереження, зокрема, з використанням телемедицини, SMS, телефону та ін.).
24. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

·        направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

·        направлення лікуючого лікаря;

·        самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога.

ГІСТЕРОСКОПІЯ

Обсяг медичних послуг

  1. Консультація пацієнтки лікарем перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або важливих аспектів для забезпечення проведення дослідження, а також аналіз проведених раніше досліджень (за наявності).
  2. Консультація пацієнтки лікарем-анестезіологом перед проведенням анестезіологічного забезпечення з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів щодо гарантування безпеки пацієнта/пацієнтки.
  3. Діагностична гістероскопія для візуального огляду стінок порожнини матки без проведення ендоскопічних маніпуляцій.
  4. Гістероскопія для візуального огляду стінок порожнини матки з ендоскопічною маніпуляцією (зокрема, взяттям матеріалу для гістологічного дослідження тощо) та/або ендоскопічною операцією.
  5. Проведення місцевої або загальної анестезії.
  6. Забір та направлення біологічного матеріалу, взятого під час проведення процедури, для проведення гістологічного дослідження.
  7. Оформлення протоколу заключення та ендоскопічного втручання одразу після його проведення у повному обсязі з використанням стандартної термінології та класифікацій.
  8. Направлення пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
  9. Запис результатів обстеження (фото/відеофіксація) на цифровий носій пацієнтки (за бажанням).

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

  • направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря або направлення лікуючого лікаря та вік пацієнтки – від 50 років і старше.
ЕЗОФАГОГАСТРОДУОДЕНОСКОПІЯ

Обсяг медичних послуг

  1. Консультація пацієнта/пацієнтки лікарем перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або важливих аспектів для забезпечення проведення дослідження, а також аналіз проведених раніше досліджень (за наявності).
  2. Консультація пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом перед проведенням анестезіологічного забезпечення з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів щодо гарантування безпеки пацієнта/пацієнтки.
  3. Діагностична езофагогастродуоденоскопія для візуального огляду стравоходу, шлунка, зокрема, огляд шлунка в інверсії, та дванадцятипалої кишки без проведення ендоскопічних маніпуляцій.
  4. Езофагогастродуоденоскопія для візуального огляду стравоходу, шлунка, зокрема, огляд шлунка в інверсії, та дванадцятипалої кишки з ендоскопічною маніпуляцією (зокрема, взяттям матеріалу для гістологічного дослідження) та/або ендоскопічною операцією.
  5. Виконання хромоендоскопії (з використанням розчинів метиленового синього, індигокарміну тощо) та/або віртуальної хромоендоскопії за допомогою відповідного ендоскопічного обладнання і спеціалізованого програмного забезпечення для діагностики поверхневих утворень і раннього раку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.
  6. Виконання поліпозиційної біопсії для оцінки за системами «OLGA»/«OLGIM» (оперативні системи оцінки гастриту) (в антральному відділі по малій і великій кривизні, кут шлунка, у тілі шлунка по великій і малій кривизні) для діагностики передракових змін слизової оболонки шлунка, за наявності показань.
  7. Вимірювання вистеленого циліндричним епітелієм стравоходу (CLE) згідно з Празькою класифікацією «C&M».
  8. Проведення місцевої або загальної анестезії.
  9. Забір та направлення біологічного матеріалу, взятого під час проведення процедури, для проведення гістологічного дослідження.
  10. Оформлення заключення та протоколу ендоскопічного втручання одразу після його проведення у повному обсязі з використанням стандартної термінології та класифікацій.
  11. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
  12. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
  13. Запис результатів обстеження (фото/відеофіксація) на цифровий носій пацієнта/пацієнтки (за бажанням).

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

●        направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря або направлення лікуючого лікаря-спеціаліста та вік пацієнта/пацієнтки – від 50 років і старше.

КОЛОНОСКОПІЯ

Обсяг медичних послуг

1. Консультація пацієнта/пацієнтки лікарем перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або важливих аспектів для забезпечення проведення дослідження, а також аналіз проведених раніше досліджень (за наявності).

2. Консультація пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом перед анестезіологічним забезпеченням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів щодо гарантування безпеки пацієнта/пацієнтки.

3. Діагностична колоноскопія для візуального огляду товстої кишки і термінального відділу тонкої кишки (при технічній можливості) без проведення ендоскопічних маніпуляцій один раз на два роки, пацієнтам із групи ризику – щороку.

4. Колоноскопія для візуального огляду товстої кишки і термінального відділу тонкої кишки (при технічній можливості) з ендоскопічною маніпуляцією (зокрема, взяттям матеріалу для гістологічного дослідження) та/або ендоскопічною операцією.

5. Виконання хромоколоноскопії (розчином індигокарміну, оцтової кислоти тощо) та/або віртуальної хромоендоскопії за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, для діагностики поверхневих утворень і раннього раку.

6. Забезпечення місцевої або загальної анестезії.

7. Забір та направлення біологічного матеріалу, взятого під час проведення процедури, для проведення гістологічного дослідження.

8. Оформлення заключення та протоколу ендоскопічного втручання одразу після його проведення у повному обсязі з використанням стандартної термінології та класифікацій.

9. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.

10. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.

11. Запис результатів обстеження (фото/відеофіксація) на цифровий носій пацієнта/пацієнтки (за бажанням).

Умови надання послуги: амбулаторно

Підстави надання послуги:

●        направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря або направлення лікуючого лікаря-спеціаліста та вік пацієнта/пацієнтки – від 45 років і старше або належність пацієнта/пацієнтки до групи ризику.

ЛІКУВАННЯ ОСІБ ІЗ ПСИХІЧНИМИ ТА ПОВЕДІНКОВИМИ РОЗЛАДАМИ ВНАСЛІДОК ВЖИВАННЯ ОПІОЇДІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ПРЕПАРАТІВ ЗАМІСНОЇ ПІДТРИМУВАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ

Обсяг медичних послуг

  1. Організація лікування осіб із розладами психіки та поведінки внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) відповідно до галузевих стандартів.
  2. Складання плану лікування:
  3. оцінка стану та потреб пацієнта/пацієнтки;
  4. розробка плану спостереження та лікування;
  5. оцінка прихильності до лікування, визначення чинників, які негативно впливають на її формування, та проведення відповідного коригування плану лікування;
  6. оцінка соціального статусу та соціальних проблем, пов’язаних із вживанням опіоїдів.
  7. Видача препаратів для їх прийому під безпосереднім контролем надавача послуг за місцем надання медичних послуг, для самостійного прийому або для прийому під час госпіталізації пацієнта/пацієнтки. 
  8. Моніторинг лікування:
  9. контроль своєчасності та регулярності відвідувань надавача послуг відповідно до плану лікування;
  10. моніторинг виконання направлень для отримання інших послуг та врахування їх результатів;
  11. відслідковування побічних реакцій та ефективності препаратів ЗПТ, включаючи перегляд індивідуальних доз;
  12. врахування особливостей взаємодії препаратів ЗПТ з іншими лікарськими засобами, зокрема, антиретровірусними, протитуберкульозними, знеболювальними препаратами, антидепресантами тощо;
  13. дослідження біологічного матеріалу(сечі) на наявність в організмі хворого інших наркотичних засобів ніж ті, що призначені лікарем.
  14. Скринінг психічних розладів, зокрема:
  15. скринінг, який здійснюється на початку лікування та в динаміці, відповідно до стандартів лікування пацієнта/пацієнтки з опіоїдною залежністю, на наявність депресії, тривожних розладів, розладів особистості та посттравматичних стресових розладів іскринінг на проблемне вживання алкоголю;
  16. скерування пацієнта/пацієнтки для подальшої діагностики та встановлення діагнозу у випадку позитивних результатів скринінгу, у разі такої необхідності.
  17. Скринінг на ТБ, ВІЛ і вірусні гепатити та направлення пацієнта/пацієнтки у разі підозри для подальшої діагностики та лікування до відповідних закладів охорони здоров’я (ЗОЗ).
  18. Консультування та інформування щодо профілактики інфікування ВІЛ, вірусними гепатитами, інфекціями, що передаються статевим шляхом, передозувань та ризиків, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин.
  19. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.
  20. Інформування пацієнта/пацієнтки щодо можливості отримання соціальних та психологічних послуг, визначення потреб у таких послугах та скерування до місць їх надання.
  21. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: амбулаторно та/або за місцем перебування пацієнта/пацієнтки.

Підстави надання послуги: направлення лікуючого лікаря осіб із встановленим діагнозом F11.2 «Синдром залежності».

МАМОГРАФІЯ

Обсяг медичних послуг

  1. Консультація пацієнтки лікарем перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або важливих аспектів для проведення дослідження, а також аналіз проведених раніше досліджень (за наявності). 
  2. Проведення проєкційного рентгенографічного неінвазивного дослідження молочних залоз у двох проєкціях, проведення додаткових проєкцій, прицільного знімка один раз на два роки, пацієнтам із групи ризику – щороку.
  3. Аналіз та опис результатів досліджень та, за необхідності, надання рекомендацій щодо наступного дослідження та методів уточнення виявлених змін. 
  4. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнтці, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття. 
  5. Направлення пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг. 
  6. Надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтки  (за бажанням).

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

● направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря або направлення лікуючого лікаря-спеціаліста та вік пацієнтки – від 45 років і старше або належність пацієнтки до групи ризику.

ПЕРВИННА МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Обсяг медичних послуг

 Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнта/пацієнтки із використанням фізикальних, лабораторних та інструментальних методів обстеження відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

  1. Діагностика та лікування найбільш поширених інфекційних і неінфекційних хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних  станів.
  2. Діагностика, лікування хронічних захворювань та динамічне спостереження за пацієнтами з даними захворюваннями.
  3. Проведення лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема: a. загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою (еритроцити, гемоглобін, гематокрит, тромбоцити, лейкоцити, базофіли, еозинофіли, сегментоядерні нейтрофіли, паличкоядерні нейтрофіли, лімфоцити, моноцити); b. загальний аналіз сечі (колір, прозорість, реакція (pH), відносна щільність, білок, глюкоза, еритроцити, лейкоцити, епітеліальні клітини, циліндри, солі, бактерії, ацетон (кетонові тіла)); c. глюкоза в цільній крові; d. холестерин загальний; e. швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити В і С, SARS-CoV-2.
  4. Проведення інструментальних досліджень, зокрема електрокардіографії, пікфлуометрії, отоскопії, офтальмоскопії, камертональні тести, а також вимірювання гостроти зору.
  • Здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною та надання рекомендацій батькам/опікунам щодо необхідності грудного вигодовування, правильного харчування та догляду за здоровою дитиною відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
  • Надання окремих послуг з питань психічного здоров’я, зокрема:

– проведення скринінгу на виявлення розладів психічного здоров’я (клінічно діагностованих розладів, які суттєво впливають на когнітивні, емоційні або соціальні здібності людини),  а також неврологічних розладів та розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин (ПНПР-розлади) у пацієнта/пацієнтки;

– надання екстреної (кризової) психосоціальної допомоги у разі гострої стресової реакції чи гострого переживання кризи з метою стабілізації психічного стану (в межах компетенції сімейного лікаря);

– надання психосоціальної допомоги з метою недопущення загострення психосоціальних проблем, перетворення їх у хронічні форми чи попередження розвитку психічних та поведінкових розладів або інших проблем психічного здоров’я;

– ведення пацієнта/пацієнтки з ПНПР-розладами із застосуванням фармакотерапії та наданням психосоціальної допомоги в межах компетенції сімейного лікаря відповідно до НПА та програми mhGAP;

– здійснення профілактичних заходів щодо груп, сімей та окремих осіб, які мають найвищий ризик потрапляння у складні життєві обставини через вилив несприятливих зовнішніх та/або внутрішніх факторів;

– видача за необхідності направлення пацієнту/пацієнтці з ПНПР-розладами за його/її згодою  та/або його/її законного представника до лікаря-психіатра та/або лікаря-психіатра дитячого, та/або лікаря-нарколога щодо консультування та лікування пацієнта/пацієнтки;

– підвищення обізнаності, заохочення та супровід населення щодо збереження психічного здоров’я та добробуту.

9. Виявлення у пацієнта/пацієнтки  індивідуального ризику виникнення:

– інфекційних захворювань (ВІЛ, вірусних гепатитів, інфекції, що передаються статевим шляхом, тощо)

– неінфекційних (серцево-судинних, хронічних респіраторних, онкологічних, діабету тощо) захворювань шляхом проведення скринінгових анкетувань, оцінювання загального серцево-судинного ризику за шкалою SCORE, індексу маси тіла, окружності талії тощо.

10.Профілактика, діагностика та раннє виявлення інфекційних захворювань (ВІЛ, гепатити, інфекції, що передаються статевим шляхом, тощо).

11. Профілактика, діагностика та раннє виявлення  туберкульозу , а саме:

– здійснення активного та пасивного виявлення туберкульозу та латентної туберкульозної інфекції (ЛТБІ);

– забезпечення організації та проведення додаткового клініко-інструментального обстеження осіб із симптомами, що можуть свідчити про захворювання на туберкульоз;

– надання медичних послуг з діагностики та лікування ЛТБІ (відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я);

– організація виявлення та обстеження контактних щодо туберкульозу осіб, зокрема, із залученням лікарів-фтизіатрів, які надають амбулаторну спеціалізовану медичну допомогу на базі інших ЗОЗ, та фахівців територіального закладу громадського здоров’я.

12. Надання окремих послуг паліативної допомоги дорослим та дітям, а саме:

– оцінка стану пацієнта/пацієнтки, що потребує паліативної допомоги, та визначення його/її потреб;

– оцінка ступеня болю та лікування больового синдрому;

– виписка рецептів для лікування больового синдрому, включаючи опіоїди та інші лікарські засоби, що визначені Національним переліком основних лікарських засобів;

– призначення лікування для подолання супутніх симптомів (закрепи, нудота, задуха тощо);

– координація та співпраця з іншими установами для забезпечення медичних, психологічних, соціальних та інших потреб пацієнта/пацієнтки.

13. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я, якщо такий розлад стався під час прийому у лікаря ПМД.

14. Виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги до пацієнта/пацієнтки, який/яка перебуває у загрозливому для життя стані, та надання йому/їй відповідної медичної допомоги до її прибуття в межах робочого часу надавача ПМД та відповідно при визначенні такої потреби під час надання медичних послуг за місцем розташування надавача або проживання/перебування пацієнта/пацієнтки.

15. Проведення профілактичних заходів, спрямованих на зменшення інфекційних захворювань серед дорослого та дитячого населення, зокрема вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень (вакцинація за віком, вакцинація за станом здоров’я, вакцинація за епідемічними показаннями, щеплення дітей з порушенням календаря, рекомендованих щеплень та екстреної імунопрофілактики (крім сказу). 

16. Надання консультативної допомоги населенню щодо здорового способу життя, заходів загальної гігієни та бар’єрних заходів захисту (використання засобів індивідуального захисту, у тому числі презервативів), наслідків нездорового способу життя, важливості відмови від куріння та ризиків зловживання алкоголем, важливості збільшення фізичної активності та здорового харчування, вакцинації.

17. Призначення лікарських засобів пацієнту/пацієнтці, а також  визначення його/її потреби в медичних виробах з подальшим оформленням відповідних документів для їх отримання згідно з вимогами законодавства.

18. Виписування рецептів для отримання лікарських засобів, які передбачені програмою реімбурсації, та для пільгового забезпечення лікарськими засобами окремих груп населення за певними категоріями захворювань відповідно до чинного законодавства.

19. Надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб  (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу,) разом з обстеженням, та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству, з обов’язковим створенням медичного запису про медичний огляд, надання консультації або лікування відповідно до Порядку ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я.

20. Забезпечення можливості запису на прийом до лікаря для отримання пацієнтом медичної допомоги із застосуванням телемедицини особисто, по телефону, електронною поштою або системами електронної охорони здоров’я та іншими доступними технічними засобами електронних комунікацій.

21. Видача довідок, медичних висновків про тимчасову непрацездатність, направлень для проходження медико-соціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть та інших документів установленого зразка, які необхідні пацієнту/пацієнтці згідно з вимогами чинного законодавства в межах робочого часу надавача ПМД.

22. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: амбулаторно та/або за місцем проживання (перебування) пацієнта/пацієнтки (за рішенням лікаря ПМД), та/або з використанням засобів телекомунікації. 

Підстави надання послуги

● декларація про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу;

● самозвернення при невідкладному стані (незалежно від наявності декларації про вибір лікаря).

ПРОФІЛАКТИКА, ДІАГНОСТИКА, СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ЛІКУВАННЯ В АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ

Обсяг медичних послуг

  1. Надання пацієнту/пацієнтці консультативно-діагностичної, лікувально-профілактичної спеціалізованої медичної допомоги та послуг у галузі охорони здоров’я (Сервіс «Консультування та лікування») за такими класами:

1.1. Кардіологіяконсультування, діагностика, оцінювання, спостереження, лікуванняхвороб серця, серцевої недостатності, гіпертензії, хвороби серцевих клапанів, хвороби коронарних судин, проблем з серцевою електрофізіологією, а також консультування пацієнтів після проведення інструментальних досліджень та досліджень з візуалізації (УЗД, МРТ, КТ- ангіограми коронарних судин), проведення оперативних втручань на клапанах серця, встановлення штучних трансплантантів коронарних судин тощо. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.2. Неврологіяконсультування, діагностика, оцінювання, лікування розладів нервової системи, зокрема деменції, інсульту/транзиторної ішемічної атаки, рухових розладів, розсіяного склерозу, периферичної нейропатії, епілепсії, а також нейроонкологічних станів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.5. Ендокринологія – менеджмент цукрового діабету, включаючи гестаційний діабет, захворювань щитовидної залози, ускладнень клімаксу, інших захворювань ендокринних залоз, а також консультації з таких послуг: інсулінотерапія, оцінювання та лікування коморбідних захворювань, асоційованих з цукровим діабетом, введення ліків, використання обладнання та приладів, консультування пацієнтів та їх навчання щодо розпізнавання ускладнень та лікування побічних ефектів.

1.10. Педіатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування всіх типів захворювань немовлят, дітей і підлітків. Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння  своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.11. Спостереження за дітьми з різними вадами розвитку та орфанними захворюваннями – консультування та лікування дітей з розщілиною хребта [Spina bifida], ДЦП, затримкою фізичного та інтелектуального розвитку, включає, зокрема послуги з катамнестичного спостереження. Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників щодо покращення їх  знань, усвідомлення та розуміння  хвороби дитини, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.12. Дерматологія консультування, діагностика, оцінювання, лікування хвороб шкіри. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.17. Психіатрія консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із розладами психіки та поведінки.  Включає навчання пацієнта/пацієнтки та/або його/її законних представників з метою покращення їх знань, усвідомлення та розуміння  хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку загострення хвороби.

1.23. Хірургія – консультація, діагностика і лікування пацієнтів, які потребують загальних хірургічних втручань, і тих, хто потребує післяопераційного лікування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.30. Офтальмологія – консультація, діагностика, огляд, лікування станів, пов’язаних із захворюваннями очей, зору і придаткового апарата, а також послуги, пов’язані з втручаннями на оці. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.31. Оториноларингологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із ЛОР захворюваннями, зокрема ведення їх до та/або після операції. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння  своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.32. Урологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із захворюваннями сечовивідних шляхів та сечостатевої системи, пацієнтів до та після проведення простатектомії чи інших урологічних операцій. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.33. Гінекологія – консультування, діагностика, лікування та спостереження за пацієнтами з проблемами/розладами, пов’язаними з жіночими репродуктивними органами. Включає навчання пацієнтів з метою покращення їх  знань, усвідомлення та розуміння  своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.36. Ортопедія – консультування та хірургічні втручання для збереження та відновлення функції кісткової системи, її суглобів і пов’язаних структур. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння  своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.38. Аудіологія консультації з наступних послуг: перевірки слуху, функціонування внутрішнього вуха, проведення загальних та спеціальних слухових скринінгових тестів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння  своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.

1.40. Психологія – оцінка, діагностика та лікування психологічних розладів, пов’язаних зі станами, що впливають на мозок, включає послуги: (а) оцінювання природи когнітивних, поведінкових та емоційних змін, які могли статися внаслідок розвитку набутих або дегенеративних станів, травми головного мозку, (б) оцінювання впливу вище вказаних змін на спосіб життя, (в) когнітивне тестування, (г) когнітивну терапію та психосоціальне консультування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її  знань, усвідомлення та розуміння свого стану, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку погіршення проявів психологічних розладів.

2. Проведення діагностично-лікувальних інтервенційних процедур та малих оперативних втручань (Сервіс «Процедури») за такими класами:

2.1. Ендоскопія гастроінтестінальна – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.

2.2. Ендоскопія урологічна/гінекологічна – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.

2.6. Амбулаторна хірургія – проведення малих хірургічних втручань, які не вимагають госпіталізації пацієнта, в спеціально облаштованих приміщеннях/операційних залах з наданням або без надання послуг з анестезії.

2.7. Медичні процедури – проведення медичних процедур, які не вимагають загального наркозу та не є частиною інших спеціалізованих медичних консультацій або інтервенцій, включають інфузії, люмбальну пункцію,  тонкоголкову біопсію,  аспірацію, біопсію кісткового мозку, венесекцію, вакцинацію тощо.

2.8. Менеджмент болю – ін’єкції в суглоби, селективні блокади нервових корінців.

2.9. Анестезіологічне забезпечення – анестезіологічне забезпечення під час виконання болісних інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур.

3.Проведення діагностичних інструментальних досліджень (Сервіс «Інструментальна діагностика»), за такими класами:

3.3. Рентгенологічні дослідження.

3.4. Ультразвукове дослідження.

3.5.Клінічні інструментальні дослідження (оцінка уродинаміки, моніторинг рухливості стравоходу та pH, оцінювання функції дихання, тести на визначення легеневої функції, спірометрія, ЕКГ, ЕЕГ, ЕМГ, спеціалізовані кардіологічні дослідження (включаючи послуги холтерівського монітору).

  • Проведення та/або організація проведення необхідних лабораторних досліджень (Сервіс “Лабораторна діагностика” за такими класами:

4.1. Клас «Гематологія»  – проведеннягематологічних досліджень (гемоглобін та його сполуки, клітини крові, кістковий мозок):

  • загальний аналіз крові, ретикулоцити (визначення кількості гемоглобіну в ретикулоцитах, підрахунок відносної кількості фракцій ретикулоцитів за ступенем зрілості); розрахунок еритроцитарних індексів (середнього об’єму еритроцитів (MCV), середньої концентрації гемоглобіну в еритроцитах (MCHС), вмісту гемоглобіну в еритроциті (МСН), ширини розподілу еритроцитів за об’ємом (RDW), розподіл еритроцитів за об’ємом (крива Прайс-Джонса), тромбоцити та розрахунок індексів (MPV, PCT, PDW), морфологічна оцінка тромбоцитів, ериттроцитів, визначення абсолютної та відносної кількості лімфоцитів, моноцитів, нейтрофілів, еозинофілів, базофілів;
  • визначення групи крові – ABO та Rh (антиген D);
  • антитіла до Rh та інших груп крові у сироватці крові (включаючи ідентифікацію та кількісне визначення  виявлених антитіл);
  • коагуляційний гемостаз (час згортання нестабілізованої крові, протромбіновий час, тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), аутокоагуляційний тест в плазмі крові); продуктів деградації фібрину (Д-дімер).

4.2. Клас «Біохімія» – проведеннябіохімічних досліджень: кількісне визначення в сироватці, плазмі, сечі або інших рідинах організму (крім амніотичної рідини): кислої фосфатази, аланінамінотрансферази, альбуміну, лужної фосфатази, амоній (аміак), амілази, аспартатамінотрансфераза, бікарбонат, білірубін (загальний), білірубін (будь-які фракції), кальцій (загальний або скоригований на альбумін), креатинкіназа, креатинін, гамма-глутамілтрансфераза, глобулін, глюкоза, лактатдегідрогеназа, ліпаза, магній, фосфат, калій, натрій, загальний білок, урати, сечовина, лактат, хлориди, сечова кислота;

  • ліпідний профіль: тригліцериди, загальний холестерин, ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) в сироватці крові, розрахунок індексу атерогенності;
  • толерантність до глюкози, глікозильований гемоглобін, фруктозамін, HbA1c (глікований гемоглобін);
  • ферритин; залізо у сироватці крові, трансферін або залізозвязуюча здатність сироватки крові;
  • С-реактивний білок – кількісне визначення в сироватці;
  • антистрептолізін-О в сироватці крові (напівкількісно, кількісно), ревматоїдний фактор в сироватці крові;
  • антиген CA-125 (CA125);
  • простатичний специфічний антиген (ПСА);
  • вітамін B12 у сироватці крові, кількісне визначення маркерів вітаміну B12 (транскобаламін або метилмалонова кислота) в сироватці крові, сечі;
  • фолієва кислота  в сироватці крові в еритроцитах;
  • якісне та кількісне визначення наркотиків або інших речовин, що викликають зловживання, в крові, сечі чи інших рідинах організму;
  • гормони: тироксин (Т4 вільний), фолікулостимулюючий гормон (ФСГ), тестостерон загальний;
  • кількісне визначення гормонів і білків, що зв’язують гормони —ФСГ, пролактин;
  • тиреотропний гормон (тиреотропін,ТТГ) в цільній крові, сироватці крові, плазмі крові;
  • кількісне визначення холінестерази в сироватці крові;
  • кількісне визначення 25 гідроксивітамін D, 1,25 дигідроксивітаміну D у сироватці крові.

4.3. Клас  «Мікробіологія» – проведеннямікробіологічних досліджень: мікроскопія мазка, крім крові, з однієї або кількох ділянок, отриманого безпосередньо від пацієнта (не культури);

  • посів та мікроскопія для виявлення патогенних мікроорганізмів у мазках з носа, горла, очей та вух (крім мазків, взятих для епідеміологічного нагляду), включаючи ідентифікацію збудника та тестування на чутливість до антибіотиків;
  • мікроскопія та посів для виявлення патогенних мікроорганізмів на шкірі чи інших поверхневих ділянках, включаючи ідентифікацію збудника та тестування на чутливість до антибіотиків;
  • мікроскопія та посів для виявлення дерматофітів та інших грибів, що викликають шкірні захворювання, з зіскрібків шкіри, біопсії шкіри, волосся та нігтів;
  • мікроскопія та посів на виявлення патогенних мікроорганізмів з уретри, піхви, шийки матки або прямої кишки (крім фекальних збудників), у тому числі з ідентифікацією збудника та тестування на чутливість до антибіотиків;
  • мікроскопія та посів на виявлення патогенних мікроорганізмів із зразків мокротиння, у тому числі ідентифікація збудника та тестування на чутливість до антибіотиків;
  • мікроскопія та посів післяопераційних ран, аспіратів порожнин тіла, синовіальної рідини, спинномозкової рідини або операційних чи біопсійних зразків на наявність патогенних мікроорганізмів за участю аеробних та анаеробних культур та використанням різних культуральних середовищ, а також ідентифікація збудника та тестування на чутливість до антибіотиків;
  • дослідження сечі (включаючи серійні дослідження) будь-яким способом, включаючи: (а) кількість клітин; і (б) культура; і (c) кількість колоній; і (d) пофарбовані препарати; і (e) ідентифікація культивованих патогенів; і (f) тест на чутливість до антибіотиків;
  • мікроскопія фекалій на яйцеклітини, цисти та паразитів;
  • посів крові на патогенні мікроорганізми (крім вірусів), та ідентифікація будь-якого культивованого патогена; та  необхідні тести на чутливість до антибіотиків;
  • виявлення менінгококу, коринебактерій дифтерії, бордетелл, патогенного стафілококу, сальмонел, шигел, ентеропатогенних ешеріхій, кампілобактерій, ієрсиній,  вібріонів;
  • визначення мінімальної інгібуючої концентрації антибактеріального препарату для штамів мікроорганізмів;
  • дослідження на носійство метицилін-резистентного стафілоку (MRSA), ванкоміцин-резистентного ентерококу (VRE) Enterobacteriacae, продуцентів бета-лактамаз розширеного спектру (ESBL) та придбаної бета-лактамази AmpC, або носійство Enterobacteriacae, продуцентів карбопенемаз;
  • визначення асоційованих із сифілісом реагінових антитіл (реакція мікропреципітації).

4.4. Клас  «Імунологія»проведенняімунологічних досліджень: ревматоїдний фактор — виявлення будь-яким методом у сироватці крові чи інших рідинах організму, включаючи кількісне визначення.

4.6. Клас «Цитологія»проведення цитологічних досліджень: дослідження мокротиння, сечі, ексудату інших рідин організму, а також матеріалу, отриманого за допомогою зішкрібу, відбитку, аспірації, змиву;

  • цитологічне дослідження шийки матки (ПАП- тест традиційний);
  • цитологічне дослідження пофарбованих препаратів спинномозкової рідини, випітних рідин, відбитків пухлин, пухлиноподібних новоутворень м’яких тканин (диференційна діагностика лімфопроліферативних захворювань).

4.8. Клас «Інші дослідження»:

  • дослідження сечі (якісне та кількісне визначення білка, глюкози, кетонових тіл, білірубіну, уробіліну, гемоглобіна/еритроцитів, нітритів (якісне), мікроальбуміну, осмоляльності, лейкоцитів, мікроскопічне дослідження, концентраційна спроможність нирок і добовий діурез за методом Зимницького, кількість формених елементів (лейкоцитів, еритроцитів, циліндрів) в сечі за методом Нечипоренка;
  • дослідження калу: фізичні властивості, реакція на приховану кров, мікроскопічне дослідження, виявлення яєць гельмінтів, найпростіших, дослідження зі шкрябу з періанальних складок на яйця гостриків;
  • дослідження мокротиння: фізичні властивості, мікроскопічне дослідження, виявлення мікобактерій туберкульозу (кислотостійких бактерій);
  • дослідження спинномозкової рідини: фізичні властивості, мікроскопічне та хімічні дослідження;
  • дослідження випітних рідин (ексудатів, транссудатів): фізичні властивості, мікроскопічне та хімічні дослідження;
  • дослідження синовіальної рідини: фізичні властивості, мікроскопічне та хімічні дослідження.

5. Призначення та/або корекція медикаментозного лікування.

6.Динамічне спостереження за пацієнтом/пацієнткою із хронічними захворюваннями.

7. Надання медичної допомоги в умовах денного стаціонару. 

8. Організація своєчасного знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур.

9.Проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років відповідно до чинного законодавства.

10. Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію.

11. Надання невідкладної медичної допомоги, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці до її прибуття.

12. Направлення пацієнта/пацієнтки за наявності показань для надання спеціалізованої медичної допомоги тапослуг реабілітації.

13. Надання результатів рентгенологічного обстеження на електронному носії пацієнта (диску) в разі потреби.

14. Забезпечення надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству.

15. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: амбулаторно (зокрема, в умовах приймального відділення), за місцем проживання (перебування) пацієнта/пацієнтки при наявності медичних показань (за рішенням лікуючого лікаря) або з використанням засобів телекомунікації.

Підстави надання послуги:

  • направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
  • направлення лікуючого лікаря;
  • самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку, лікаря-педіатра, лікаря-психолога, лікаря-психіатра, лікаря-психіатра дитячого, лікаря-психіатра підліткового, лікаря-нарколога, лікаря-фтизіатра, лікаря-фтизіатра дитячого;
  • самозвернення до лікаря, у якого пацієнт/пацієнтка із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом;
  • самозвернення у невідкладному стані. 

РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ У АМБУЛАТОРНИХ УМОВАХ

Обсяг медичних послуг

1.     Проведення первинного, етапних, заключного реабілітаційного обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

2.     Встановлення реабілітаційного діагнозу, складання індивідуального реабілітаційного плану та програм терапій фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

3.     Здійснення моніторингу клінічного стану пацієнта/пацієнтки, поточного контролю за виконанням індивідуального реабілітаційного плану та його коригування відповідно до отриманих змін за результатами реабілітаційного обстеження.

4. Визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною реабілітаційною командою за результатами реабілітаційного обстеження для складання індивідуального реабілітаційного плану пацієнта/пацієнтки та планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта/пацієнтки.

5. Консультування пацієнта/пацієнтки лікарями інших спеціальностей.

6. Надання реабілітаційної допомоги середнього обсягу (від однієї до двох годин реабілітації на добу) та/або низького обсягу (одна або менше годин реабілітації на добу) пацієнту/пацієнтці, який/яка потребує реабілітації упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.

7. Проведення профілактики захворювань.

8. Надання невідкладної медичної допомоги, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці до її прибуття.

9. Направлення пацієнта/пацієнтки в інші ЗОЗ/підрозділи для надання їм спеціалізованої медичної допомоги.

10.  Направлення пацієнта/пацієнтки, за наявності показань, для проведення лабораторних та/або інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

11.  Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, про необхідність забезпечення допоміжними засобами реабілітації та направлень на медико-соціальну експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію.

12.  Підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги.

13.  Організація навчання пацієнта/пацієнтки/родини/доглядачів особливостям догляду, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій на всіх етапах надання допомоги.

14.  За необхідності забезпечення надання реабілітаційної допомоги телемедичними засобами відповідно до вимог чинного законодавства.

15.  Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

•        направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

•        направлення лікуючого лікаря, у тому числі лікаря фізичної та реабілітаційної медицини.

РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ

Обсяг медичних послуг

1. Проведення первинного, етапних, заключного реабілітаційного обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини, іншими спеціалістами (у разі потреби) та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

2. Встановлення реабілітаційного діагнозу, складання індивідуального реабілітаційного плану та програм терапій  фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди.

3. Здійснення моніторингу клінічного стану пацієнта/пацієнтки, поточного контролю за виконанням індивідуального реабілітаційного плану та його коригування відповідно до отриманих змін за результатами реабілітаційного обстеження.

4. Визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною реабілітаційною командою за результатами реабілітаційного обстеження для складання індивідуального реабілітаційного плану пацієнта/пацієнтки та планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта/пацієнтки.

5. Проведення лабораторних обстежень, зокрема:

a.           розгорнутий клінічний аналіз крові;

b. глюкоза в цільній крові або сироватці крові;

c.           інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

6. Проведення необхідних інструментальних обстежень.

7. Консультування пацієнта/пацієнтки лікарями інших спеціальностей.

8. Надання реабілітаційної допомоги пацієнту/пацієнтці, який/яка потребує реабілітації в стаціонарних умовах, упродовж післягострого та довготривалого реабілітаційних періодів відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.

9. Забезпечення цілодобового медсестринського догляду.

10.  Своєчасне знеболення на всіх етапах реабілітації: цілодобовий доступ до знеболювальних засобів.

11.  Переведення за потреби пацієнта/пацієнтки в інші заклади (підрозділи) для надання їм спеціалізованої медичної допомоги.

12.  Організація навчання пацієнта/пацієнтки/родини/доглядачів особливостям догляду, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій на всіх етапах реабілітаційної допомоги.

13.  Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, про необхідність забезпечення допоміжними засобами реабілітації та направлень на медико-соціальну експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію.

14.  Забезпечення харчуванням та (у разі потреби) харчовими продуктами для спеціальних медичних цілей.

15.  Забезпечення надання реабілітаційної допомоги телемедичними засобами відповідно до вимог чинного законодавства.

16.  Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Додаткові вимоги до обсягу реабілітаційної допомоги пацієнту/пацієнтці в післягострому періоді, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація):

1. Надання реабілітаційної допомоги високого обсягу (три та більше годин) пацієнту/пацієнтці, який/яка потребує реабілітації, упродовж післягострого періоду відповідно до складеного індивідуального реабілітаційного плану.

2. Проведення лабораторних обстежень, зокрема:

a. біохімічний аналіз крові (загальний білок, креатинін, сечовина, С-реактивний білок та ін.);

b. інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

3. Проведення інструментальних обстежень у закладі, зокрема:

a. ультразвукові дослідження, зокрема, із проведенням доплерографії;

b. електрофізіологічні дослідження (електронейроміографія);

c. інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

Умови надання послуги: стаціонарно.

Підстави надання послуги:

•  направлення лікуючого лікаря, зокрема, лікаря фізичної та реабілітаційної медицини;

• переведення з іншого закладу/клінічного підрозділу ЗОЗ.

СЕКЦІЙНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Обсяг медичних послуг

1.     Проведення патологоанатомічних розтинів тіл померлих у закладах охорони здоров’я (ЗОЗ) методом посмертного патологоанатомічного дослідження внутрішніх органів і тканин померлого.

2.  Дотримання належного ставлення тіла померлого, збереження його анатомічної форми та забезпечення конфіденційності інформації про померлого.

3. Встановлення паталогоанатомічного діагнозу та складанням клініко-патологоанатомічного епікризу з виділенням безпосередньої причини та механізмів смерті, порівнянням заключного клінічного та патологоанатомічного діагнозів за результатами розтину, патологогістологічного і іншого дослідження секційного матеріалу.

4.      Забезпечення доставки тіла померлого до місця проведення розтину замовником.

Умови надання послуги:

1) у випадках смерті у ЗОЗ – направлення закладу на розтин та форми первинної облікової документації: N003/о «Медична карта стаціонарного хворого N __» (із зазначеним заключним клінічним діагнозом, клінічним епікризом, письмової вказівки посадової особи ЗОЗ про направлення на розтин та оригінали матеріалів проведених досліджень) або N 096/о «Історія вагітності та пологів N __»;

2) у випадках смерті за місцем проживання – форми первинної облікової документації N 025/о «Медична карта амбулаторного хворого N __» або N 027/о “Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого” а також копії висновку щодо ненасильницької смерті людини за місцем проживання за формою, яка наведена у додатку до Порядку взаємодії між органами та підрозділами Національної поліції, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини. У патологоанатомічне відділення ЗОЗ (бюро, центр) може бути подана інша первинна медична документація за формами первинної облікової документації, затвердженими наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14 лютого 2012 року N 110, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за N 661/20974, яка стосується випадку смерті.

Підстави надання послуги: біологічна смерть у ЗОЗ або за місцем проживання.

СТАЦІОНАРНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ БЕЗ ПРОВЕДЕННЯ  ХІРУРГІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

Обсяг медичних послуг

  1. Забезпечення первинного огляду пацієнта/пацієнтки з визначенням його/її маршрутизації.
  2. Проведення лабораторних досліджень, зокрема: a. розгорнутий клінічний аналіз крові; b. група крові і резус-фактора; c. біохімічний аналіз крові (загальний білок, альбумін, глобулін, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, сечова кислота, електроліти: калій, хлор, натрій, магній, кальцій; феритин; сироватковий прокальцитонін; гамма-глутамінтранспептидаза (ГГТП), лужна фосфатаза, показник антинуклеарних антитіл (АNA)) глікозильований гемоглобін, глюкоза; d. ліпідний профіль: тригліцериди, загальний холестерин, ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ), ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ) в сироватці крові; e. ревматологічні та гострофазові показники (ревматоїдний фактор (кількісне визначення), С-реактивний білок (кількісне визначення); f. коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ)); i. дослідження спинномозкової рідини; j. аналіз сечі загальний; l.  кетони (ацетон) сечі; m. копрограма; n. тестування на сифіліс, гепатити; o.бактеріологічні дослідження з визначенням патогенної флори, умовно патогенних та облігатних бактерій, а також мікропреципітації на сифіліс, визначення найпростіших та гельмінтів калу, чутливість до антибактеріальної терапії; n. інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

3. Проведення інструментальних обстежень, зокрема: a. електрокардіографія (ЕКГ); b. ультразвукові дослідження, зокрема, із проведенням доплерографії; c. ендоскопічні дослідження; d. рентгенологічні дослідження.

4. Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур, які цього вимагають, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів.

5. Надання кисневої підтримки пацієнту/пацієнтці у разі потреби.

6. Надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізація порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнта/пацієнтки без застосування хірургічних операцій.

7. Проведення інтенсивної терапії пацієнту/пацієнтці у випадку виникнення у них загрозливих для життя станів.

8. Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей у ЗОЗ або на умовах договору підряду.

11. Забезпечення цілодобового лікарського спостереження та медсестринського догляду.

12. Проведення заходів із профілактики захворювань.

13. Направлення пацієнта/пацієнтки (за потреби) в інші заклади охорони здоров’я (ЗОЗ)/підрозділи для надання їм спеціалізованої та паліативної медичної допомоги.

14. Інформування пацієнтів та /або опікунів чи родичів щодо отримання безкоштовних медичних послуг та лікарських засобів в умовах стаціонару.

15. Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.

16. Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.

17. Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).

18. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: стаціонарно.

Підстави надання послуги:

  • направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
    • направлення лікуючого лікаря;
    • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
    • переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;
    • самозвернення у невідкладному стані.
СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ

Обсяг медичних послуг

1.     Проведення первинного огляду пацієнта/пацієнтки з оцінкою стану стоматологічного здоров’я відповідно до підходів ВООЗ в рамках ургентної стоматологічної допомоги у дорослих, ургентної та планової стоматологічної допомоги у дітей.

2.     Надання ургентної стоматологічної допомоги дітям та дорослим.

3.    Надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур та протезування).

4. Проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям (внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія).

5.  Організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років відповідно до чинного законодавства.

6.     Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування (за винятком загального знеболення) під час надання ургентної стоматологічної допомоги дітям та дорослим та планової стоматологічної допомоги дітям до 17 років (крім ортодонтичних процедур та протезування).

8.     Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.

9.     Проведення хірургічних втручань під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям.

10.  Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

● самозвернення до лікаря-стоматолога, лікаря-стоматолога дитячого, лікаря-стоматолога-терапевта, лікаря-стоматолога-хірурга.

ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ В УМОВАХ СТАЦІОНАРУ ОДНОГО ДНЯ

Обсяг медичних послуг

1.      Забезпечення планової госпіталізації пацієнта/пацієнтки при наявності в пацієнта/пацієнтки відповідного обсягу досліджень до запланованого хірургічного втручання, виконаних на амбулаторному етапі надання медичної допомоги, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

2.      Забезпечення огляду пацієнта/пацієнтки лікуючим лікарем перед наданням медичної послуги.

3.      Передопераційний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом або лікарем-анестезіологом дитячим (за умови надання допомоги дітям).

4.      Проведення лабораторних обстежень у разі виникнення ускладнень, зокрема:

a.       загальний аналіз крові;

b.      коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ));

c.       глюкоза в цільній крові або сироватці крові;

d.      інших досліджень відповідно до потреб пацієнта/пацієнтки.

5.      Проведення у разі виникнення ускладнень додаткових інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема, ЕКГ, рентгендослідження, УЗД тощо.

6.      Проведення медичної підготовки пацієнта/пацієнтки до діагностичного, лікувально-діагностичного втручання або оперативного лікування, яке не може бути проведеним в амбулаторних умовах.

7.      Проведення анестезіологічного забезпечення під час діагностичних, лікувально-діагностичних та хірургічних втручань/процедур.

8.      Проведення діагностичних, лікувально-діагностичних та хірургічних втручань/процедур, здійснення яких неможливе в амбулаторних умовах і потребує спостереження протягом не більше 24 годин в умовах стаціонару.

9.      Проведення при наявності показань гістологічного, цитологічного досліджень матеріалу, отриманого при проведенні втручань відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

10.    Забезпечення медичного спостереження за пацієнтом/пацієнткою після оперативного лікування або іншого втручання профільним лікарем-спеціалістом, медсестринським персоналом, а також лікарем-анестезіологом у разі проведення анестезіологічного забезпечення.

11.    Забезпечення післяопераційного знеболення при наявності показань відповідно до типу операційного втручання.

12.    Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.

13.    Надання пацієнту/пацієнтці рекомендацій щодо подальшого медикаментозного та відновлювального лікування в амбулаторних умовах та тактики дій при розвитку будь-яких ускладнень.

14.    Навчання пацієнта/пацієнтки та/або осіб, які здійснюватимуть догляд за пацієнтом/пацієнткою після виписки зі стаціонару одного дня, основ післяопераційного догляду вдома.

15.    Надання медичної допомоги у разі виникнення невідкладних станів у пацієнта/пацієнтки з дотриманням подальшої маршрутизації.

16.    Забезпечення госпіталізації пацієнта/пацієнтки у профільне стаціонарне відділення при виникненні ускладнень під час перебування в стаціонарі одного дня та наявності показань до цілодобового спостереження та лікування.

17.    Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: стаціонарно тривалістю не більше 24 год.

Підстави надання послуги:

●        направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

●        направлення лікуючого лікаря;

●        переведення з іншого  закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) /клінічного підрозділу ЗОЗ.

ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ

Обсяг медичних послуг

  1. Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем з визначенням його/її маршрутизації.
  2. Проведення лабораторних обстежень, зокрема: a. розгорнутий клінічний аналіз крові; b. визначення групи крові і резус-фактора; c. біохімічний аналіз крові (загальний білок, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, прокальцитонін (кількісне визначення), сечовина, сечова кислота, електроліти (натрій, калій, магній, кальцій, хлор)); d. коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ)); e. глюкоза в цільній крові або сироватці крові; f. С-реактивний білок (CРБ, кількісне визначення); g. дослідження спинномозкової рідини; h. тестування на гепатити, ВІЛ відповідно до галузевих стандартів; i. загальний аналіз сечі; j. бактеріологічні дослідження з визначенням якісного і кількісного складу мікроорганізмів та їх чутливість до антимікробних препаратів; k. гістологічні дослідження; l. цитологічні дослідження; m. патоморфологічні дослідження; n. інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

3. Проведення інструментальних обстежень, зокрема:

a. електрокардіографія (ЕКГ);

b.ультразвукові дослідження, зокрема, із проведенням доплерографії та ехокардіографії;

c. ендоскопічні дослідження;

d.рентгенологічні дослідження;

e. інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

4. Передопераційний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом або лікарем-анестезіологом дитячим (за умови надання допомоги дітям).

5. Проведення пацієнту/пацієнтці усього спектру хірургічних втручань (відкритих, ендоваскулярних, транскутанних, ендоскопічних, лапароскопічних тошо).

6. Своєчасне знеболення, анестезіологічне забезпечення, за необхідності – процедурна седація, на всіх етапах діагностики та лікування, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів. Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час проведення хірургічних операцій та обстежень.

7. Проведення інтенсивної терапії пацієнту/пацієнтці у випадку виникнення у нього/неї загрозливих для життя станів.

8. Забезпечення післяопераційного моніторингу та подальшої медикаментозної терапії.

11. Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.

12. Забезпечення цілодобового лікарського спостереження та медсестринського догляду за пацієнтом/пацієнткою.

13. Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.

14. Надання пацієнтам послуг з реабілітації в гострому періоді реабілітації (за відсутності протипоказань) в стаціонарних умовах та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання реабілітаційної допомоги у післягострому періоді реабілітації.

15. Направлення пацієнта/пацієнтки при наявності показань в інші заклади охорони здоров’я (ЗОЗ)/підрозділи для надання їм спеціалізованої та паліативної медичної допомоги.

17. Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).

18. Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.

19. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: стаціонарно.

Підстави надання послуги:

  • направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
  • направлення лікуючого лікаря;
  • доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
  • переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ;
  • самозвернення у невідкладному стані.
ЦИСТОСКОПІЯ

         Обсяг медичних послуг

1. Консультація пацієнта/пацієнтки лікарем перед дослідженням з метою виявлення протипоказань або важливих аспектів для забезпечення проведення дослідження, а також аналіз проведених раніше досліджень (за наявності).

2. Консультація пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом перед анестезіологічним забезпеченням з метою виявлення протипоказань або інших важливих аспектів щодо гарантування пацієнта/пацієнтки.

3. Діагностична цистоскопія (уретроцистоскопія) для візуального огляду стінок уретри, сечового міхура і вічок сечоводів без проведення ендоскопічних маніпуляцій.

4. Цистоскопія (уретроцистоскопія) для візуального огляду стінок уретри, сечового міхура і вічок сечоводів з ендоскопічною маніпуляцією (зокрема, взяттям матеріалу для гістологічного дослідження) та/або ендоскопічною операцією.

5. Забезпечення місцевої або загальної анестезії.

6. Забір та направлення біологічного матеріалу, взятого під час проведення процедури, для проведення гістологічного дослідження.

7. Оформлення заключення та протоколу ендоскопічного втручання одразу після його проведення у повному обсязі з використанням стандартної термінології та класифікацій.

8. Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.

9. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг.

10. Запис результатів обстеження (фото/відеофіксація) на цифровий носій пацієнта/пацієнтки (за бажанням).

Умови надання послуги:  амбулаторно.

Підстави надання послуги:

● направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря або направлення лікуючого лікаря-спеціаліста та вік пацієнта/пацієнтки – від 50 років і старше.

МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ОСІБ, ЯКИЙ ОРГАНІЗОВУЄТЬСЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИМИ ЦЕНТРАМИ КОМПЛЕКТУВАННЯ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ

Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)

1.     Проведення огляду мультидисциплінарною командою лікарів-спеціалістів військово- лікарської комісії (ВЛК) особи визначених категорій відповідно до нормативно-правових актів (НПА).

2.     Проведення лабораторних досліджень (під час дії правового режиму воєнного стану за показанням), зокрема:

а. загальний аналіз крові;

b. загальний аналіз сечі;

с. група крові та резус-належність;

d. серологічний аналіз: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антитіла до вірусу гепатиту “С” (anti-HCV);

e. антиген до вірусу гепатиту “В” (HBsAg);

f. реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW);

g. глюкоза в цільній крові або сироватці крові.

3.  Проведення інструментальних досліджень (під час дії правового режиму воєнного стану за показанням), зокрема:

а. рентгенологічних (під час дії правового режиму воєнного стану кожний військовозобов’язаний прибуває на медичний огляд ВЛК з результатами рентгенологічного обстеження органів грудної клітки);

b.   електрокардіографічних;

c.   ультразвукових досліджень;

d.   вимір внутрішньоочного тиску;

е.   рентгенографія біляносових пазух.

4. Направлення особи за наявності показань в інші структурні підрозділи ЗОЗ або інші ЗОЗ для проведення необхідних консультувань та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби для встановлення, уточнення або спростування  діагнозу.

5. Оцінка вакцинального статусу особи та її направлення у разі потреби на проведення профілактичних щеплень відповідно до календаря профілактичних щеплень.

6. Оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків про придатність/непридатність до військової служби. 

Умови надання послуги: амбулаторно.   

Підстави надання послуги: картка обстеження та медичного огляду або картка медичного огляду кандидата на навчання у ВВНЗ, або картка медичного огляду призовника, або направлення керівника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

СТАЦІОНАРНА ПАЛІАТИВНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ

Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)

  1. Оцінка стану пацієнта/пацієнтки та рівня важкості моторних (фізичних) та когнітивних обмежень за шкалою Бартела (Activities of Daily Living (ADL), індексом Карновського, шкалою потреби у наданні паліативної допомоги (Palliative Perfomance Scale, PPS), шкалою оцінки загального стану онкологічного хворого за шкалою ECOG.
  2. Оцінка соматичного стану пацієнта/пацієнтки та моніторинг порушень функцій життєво важливих органів і систем із метою встановлення коморбідних станів, що впливають на стан пацієнта/пацієнтки.
  3. Оцінка болю у пацієнтів за спеціалізованими шкалами, запобігання розвитку хронічного больового синдрому.
  4. Оцінка, корекція та контроль нутриційного статусу. 
  5. Складання плану спостереження пацієнта/пацієнтки, який охоплює фізичні, психологічні, емоційні, соціальні та духовні потреби пацієнта та узгоджені цілі.
  6. Проведення необхідних лабораторних досліджень, зокрема:
  7. розгорнутий клінічний аналіз крові;
  8. глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
  9. загальний аналіз сечі.
  10. Проведення необхідних інструментальних обстежень, зокрема: електрокардіографії (ЕКГ).
  11. Надання мультидисциплінарної паліативної допомоги, спрямованої на оптимізацію стану пацієнта, його функціонування та якості життя, таким групам пацієнтів:
  12. пацієнтам старше 65 років зі значними психічними чи поведінковими розладами, спричиненими психічним захворюванням, віковим органічним ураженням мозку або фізичним станом;
  13. пацієнтам з комплексними потребами, зумовленими захворюваннями, пов’язаними зі старінням.
  14. Лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд.
  15. Дотримання права пацієнта/пацієнтки на спільне перебування з членами його/її родини, незалежно від стану пацієнта/пацієнтки  до завершення його/її життя.
  16. Забезпечення пацієнта/пацієнтки харчуванням в умовах стаціонару.
  17. Забезпечення пацієнта/пацієнтки асистивними і технічними засобами для мобільності на весь період госпіталізації.
  18. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання стаціонарного лікування та діагностики у відділеннях/ЗОЗ відповідного профілю надання медичної допомоги, зокрема, в умовах інтенсивної терапії  (за показаннями). Виклик спеціалістів у лікувальний заклад, в якому пацієнт/пацієнтка проходить паліативне лікування, у разі неможливості його/її транспортування.
  19. Надання паліативної допомоги методів і засобів телемедицини (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству.
  20. Забезпечення лікарськими засобами, зокрема, для забезпечення симптоматичної терапії, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.
  21. Навчання членів родин пацієнта/пацієнтки (законних представників та осіб, які здійснюють догляд) навичкам догляду за особою, яка потребує паліативної допомоги. 
  22. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови надання послуги: стаціонарно.

Підстави надання послуги: 

●    направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

●       направлення лікуючого лікаря; 

●       направлення лікаря мобільної паліативної служби;

●       переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ.

МОБІЛЬНА ПАЛІАТИВНА МЕДИЧНА ДОПОМОГА ДОРОСЛИМ І ДІТЯМ

Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація) 

  1. Оцінка стану пацієнта/пацієнтки та рівня важкості моторних (фізичних) та когнітивних обмежень за шкалою Бартела (Activities of Daily Living (ADL), індексом Карновського, шкалою потреби у наданні паліативної допомоги (Palliative Perfomance Scale, PPS), шкалою оцінки загального стану онкологічного хворого за шкалою ECOG.
  2. Оцінка соматичного стану пацієнта/пацієнтки та моніторинг порушень функцій життєво важливих органів і систем із метою встановлення коморбідних станів, що впливають на стан пацієнта/пацієнтки.
  3. Складання плану спостереження пацієнта/пацієнтки, який охоплює фізичні, психологічні, емоційні, соціальні та духовні потреби пацієнта та узгоджені цілі. 
  4. Надання паліативної медичної допомоги за місцем перебування пацієнта, зокрема, зі створенням стаціонару вдома за потреби, та/або з використанням засобів телекомунікації, спрямованої на оптимізацію стану пацієнта, його функціонування та якості життя, таким групам пацієнтів:

а.   пацієнтам старше 65 років зі значними психічними чи поведінковими розладами, спричиненими психічним захворюванням, віковим органічним ураженням мозку або фізичним станом;

b.   пацієнтам з комплексними потребами, зумовленими захворюваннями, пов’язаними зі старінням.

  • Оцінювання (за допомогою методів, що відповідають психосоматичним особливостям пацієнта/пацієнтки) хронічного больового синдрому та його запобігання, лікування і контроль (зокрема, призначення та виписка рецептів на наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, ненаркотичні знеболювальні засоби та проведення знеболення).
  • Оцінка та корекція нутриційного статусу.        
  • Забір, транспортування біологічного матеріалу до лабораторії закладу охорони здоров’я (ЗОЗ) або ЗОЗ, з яким укладено договір підряду, для  проведення таких лабораторних досліджень, зокрема:

a.                   розгорнутий клінічний аналіз крові;

b.                   глюкоза в цільній крові;

c.                   загальний аналіз сечі;

  • Видача направлення та/або забір, транспортування біологічних матеріалів для проведення інших лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів.
  • Проведення необхідних інструментальних обстежень, зокрема електрокардіографії, за місцем перебування пацієнта/пацієнтки (за можливості) та/або у ЗОЗ, на умовах оренди, підряду та інших умов  користування відповідного обладнання. 
  • Забезпечення, контроль симптоматичної терапії та догляду.
  • Оцінка та визначення потреб пацієнта/пацієнтки в асистивних засобах для мобільності (можливості пересування пацієнта/пацієнтки та здійснення туалету). 
  • Забезпечення лікарськими засобами відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів, медичними виробами та розхідними матеріалами під час візиту команди до пацієнта/пацієнтки за місцем його/її перебування.
  • Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованоїмедичної допомоги за згодою пацієнта/пацієнтки та його/її законних представників за потреби.
  • Надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці при виникненні станів, що загрожують життю, під час відвідування, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги ( за потреби ) та надання невідкладної медичної допомоги до її прибуття.
  • Навчання членів родин пацієнта/пацієнтки (законних представників та осіб, які здійснюють догляд) навичкам догляду за паліативними пацієнтами/пацієнтками.

Умови надання послуги: за місцем перебування пацієнта/пацієнтки та з використанням засобів телекомунікації.

Підстави надання послуги: 

●        направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря або         направлення лікуючого лікаря або переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ під нагляд спеціалістів паліативної служби

пацієнта, який має .