Загальна інформація

Комунальне некомерційне підприємство «Лебединська лікарня імені лікаря К.О.Зільберника» Лебединської міської ради

є закладом охорони здоров’я, який обслуговує населення Лебединської міської територіальної громади (м.Лебедин і 91 населений пункт колишнього Лебединського району) кількістю 40958 осіб.

 Медичні послуги надають Центр первинної медико-санітарної допомого Лебединської територіальної громади (ЦПМСД) з базуванням у м.Лебедин та 17 кабінетів невідкладної медичної допомоги, що діють при них.

Всі кабінети укомплектовані медичним персоналом згідно штатного розпису та оснащені спеціальним автотранспортом.

Ліжковий фонд стаціонарної медичної допомоги Лебединської лікарні становить 125 місць.

У її структурному складі функціонують відділення:

– багатопрофільне хірургічне (операційний блок) – на 31 ліжко;

– неврологічне – на 27 ліжок; 

– кардіологічне – на 22 ліжок;

– реабілітаційне – на 20 ліжок;

– паліативної та хоспісної допомоги – на 25 ліжок.

Лікувально-профілактична служба лікарні має таку структуру:

 

1.Спеціалізовані відділення:

 • – консультативно-поліклінічне відділення;
 • – багатопрофільне хірургічне (операційний блок);
 • – неврологічне;
 • – кардіологічне;
 • – паліативної та хоспісної допомоги;
 • – анестезіології, інтенсивної терапії;
 • – медичної реабілітації.

 

2. Лікувально – діагностичні відділення:

 • – клініко-діагностична лабораторія;
 • – променевої діагностики.

 

3. Параклінічні відділення:

 • – приймальне;
 • – патологоанатомічне.

 

4. Відділення спеціального рахунку:

 • – кабінет медичних оглядів;
 • – кабінет проведення обов’язкових профілактичних наркологічних оглядів;
 • – оглядовий кабінет;
 • – кабінет проведення попередніх та періодичних психіатричних оглядів;
 • – стоматологічний кабінет.

 

Амбулаторні медичні послуги надають 18 сімейних лікарів та 1 педіатр, з якими населенням підписано 29122 декларацій. Всі лікарі працюють у електронній системі Хелсі мі.

Заклад безперешкодно надає медичні послуги населенню Лебединської міської територіальної громади. Лебединська лікарня працює у напрямку покращення якості медичних послуг та розширення їх спектру.

Буквально за останні три роки адміністрація Лебединської лікарні суттєво поповнила лікувально-діагностичну базу закладу.

Так, клініко-діагностичну лабораторію оснастили сучасними аналізаторами крові та сечі, серед яких біохімічні та гематологічні аналізатори, що дають змогу прискорити отримання результату. Сучасний імуноферментний аналізатор для визначення антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 став незамінним важелем під час пандемії коронавірусної інфекції. Крім того, ІФА-тестування виявляє, хворіє людина чи вже перехворіла на інші інфекції: гепатити В і С, краснуху, паротит тощо.

Високопродуктивний аналізатор глюкози і лактату Biosen C-line дозволяє проводити експрес-визначення глюкози і / або лактату в цільній крові, плазмі та сироватці людини.

Повноцінне і точне діагностування захворювання допомагають проводити лікарям сучасні апарати: флюорограф, рентгенологічний комплекс, 4 апарати УЗД, дентальний рентгенапарат, відеоендоскоп та відеоколоноскоп.

Ультразвуковий апарат MyLab 50 має широкий спектр можливостей у виявленні різного виду патологій, зокрема новоутворень на ранніх стадіях (до 2-4 мм), обстеженні серцево-судинної, сечо-статевої, м’язово-скелетної систем, дослідженні молочної та щитоподібної залоз.

Ультразвуковий апарат E-CUBE 8 DIAMOND – інноваційне обладнання, удосконалена система клінічних можливостей для проведення широкого спектру різних обстежень внутрішніх органів (структура, форма, розташування), що дозволяє лікарю швидко здійснити огляд пацієнта і встановити більш точний діагноз.

Сучасний рентгенологічний комплекс на 3 робочі місця, який є зразком найсучасніших діагностичних технологій, забезпечує високу якість зображення і широкий спектр діагностичних можливостей. Обробка та накопичення інформації здійснюється у цифровому форматі на електронних носіях, можливий моніторинг у часі змін та динаміки стану хворого. В період коронавірусної пандемії він став незамінним помічником у обстеженні органів дихання пацієнтів. Подібних рентген-апаратів у Сумській області лише три.

У стоматологічній практиці нині активно використовується новітній інтраоральний рентген Planmeca ProX, що забезпечує легке і точне позиціонування, простий процес обробки зображень і чудову якість зображення із високою роздільною здатністю.

Повноекранна технологія сучасних відеоендоскопу і відеоколоноскопу Brightfield із чітким виведенням зображення на великий формат стала надважливим інструментом ефективного дослідження слизової шлунково-кишкового тракту, проведення лікувальних маніпуляцій.

Працює відділення медичної реабілітації. Це концептуально новий підрозділ, що спеціалізується на відновленні пацієнтів із ураженням опорно-рухового апарату та нервової системи. Він оснащений сучасними модерновими тренажерними засобами, якими у регіоні мало хто може похвалитись. За направленням сімейного лікаря лікування у реабілітаційному відділенні є безкоштовним.

Відділення паліативно-хоспісної допомоги Лебединської лікарні визнано одним із кращих у Сумській області. Тут проходять профільні обласні семінари, конференції, медичні наради з питань розвитку і діяльності служби.

При відділенні працює дві мобільні мультидисциплінарні бригади, які обслуговують дорослих і дітей Лебединської територіальної громади на дому зі складними хронічними та невиліковними захворюваннями.

За Програмою медичних гарантій у 2024 році КНП «Лебединська лікарня ім. К.О.Зільберника» із НСЗУ укладено 21 контрактову угоду. 

Адміністрація лікарні постійно працює над створенням якомога комфортніших умов перебування в закладі для пацієнтів та роботи персоналу.

КНП «Лебединська лікарня ім..К.О.Зільберника» є також навчально-практичною базою для фахової підготовки студентів КЗ «Лебединський фаховий медичний коледж ім. проф. М.І Сітенка».