З 1 ЖОВТНЯ 2021 РОКУ В УКРАЇНІ ДІЮТЬ ЕЛЕКТРОННІ ЛІКАРНЯНІ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПАЦІЄНТУ?

З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних.
Відтепер пацієнтам не потрібно носити паперові лікарняні на роботу, а достатньо лише повідомити роботодавцю номер електронного документа.
Що змінилось при оформленні лікарняного:
▪️ Як виглядає оформлення е-лікарняних?
Якщо після огляду лікаря виявилося, що у зв’язку зі станом здоров’я вам потрібно «піти на лікарняний», лікар створить електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність. В особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду ви можете переглянути ваші листки непрацездатності.
▪️ На що варто звернути увагу у лікаря, коли «йдеш на лікарняний»?
Після того, як лікар вніс ваші дані, перевірте чи вся інформація коректна та актуальна. Від цього залежить чи прийдуть смс-повідомлення про успішно сформований електронний лікарняний. Перше смс-повідомлення ви отримаєте від електронної системи охорони здоров’я. Воно міститиме 16 значний номер МВНТ і підтверджує, що він був створений саме вам.
▪️ Як ви дізнаєтеся, що е-лікарняний оформлено?
Е-лікарняний оформлено, якщо ви отримали друге смс-повідомлення від Пенсійного фонду України. Його ви отримаєте, якщо зареєструвалися на порталі пенсійного фонду і там зазначили саме цей спосіб комунікації. Успішність формування саме електронного лікарняного залежить від наявності ваших даних в Реєстрі застрахованих осіб. Їх має подати ваш роботодавець.
Якщо електронний лікарняний не був сформований, вам слід запитати у лікаря, чи надходила відповідь від Електронного реєстру листків непрацездатності.
Якщо буде з’ясовано, що «запис не знайдено​​», а пацієнт є застрахованою особою, необхідно звернутися до роботодавця або на гарячу лінію Пенсійного Фонду України – 0 800 503 753.