Як спілкуватися із близькою людиною під час завершального етапу життя, аби підтримати її?

Яка поведінка з боку родичів може допомогти, а яка — навпаки зашкодити?
✅Проводьте більше часу з рідними: обговорюйте плани та останні новини, діліться спогадами та фото. Покажіть, що цінуєте та помічаєте їх, що їхня думка для вас важлива.
✅Не приховуйте від людини стан її здоров’я та діагноз. Будьте відвертими та говоріть з близькими про все, що їх цікавитиме.
✅Якщо близька людина проявляє злість або агресію, постарайтеся зрозуміти, що це природна реакція на стрес, та не забувайте турбуватись про себе. Щоб допомогти родичу або родичці упоратися з цими емоціями, заручіться підтримкою психолога чи психологині.
✅Може бути важко не згадувати про хворобу, проте намагайтеся поводитися з людиною якомога природніше і не акцентувати на цьому.
✅Частіше говоріть про свої почуття.
?Якщо ваші рідні чи близькі потребують паліативної допомоги, зверніться до сімейного лікаря або безпосередньо до відділення «Паліативної та хоспісної допомоги» Лебединської лікарні. Після консультації з лікарем буде встановлена необхідність надання таких послуг для кожного конкретного пацієнта. Всі медичні послуги у відділенні надаються згідно пакетів.