«У реабілітаційній програмі ключове місце належить саме пацієнту»: завідувач відділення медичної реабілітації Геннадій ГРУШКО

Свій робочий день завідувач відділенням медичної реабілітації Лебединської лікарні, лікар фізичної та реабілітаційної медицини Геннадій Грушко починає зі щоденного обходу пацієнтів відділення медичної реабілітації. Саме тут отримують реабілітаційні послуги жителі громади:

«Ми надаємо допомогу тим, хто потребує відновлення після неврологічних, ортопедичних захворювань, а також після травм і поранень. Для цього маємо сучасне медичне обладнання, тренажери і комфортні умови перебування. Останній тренажер, котрий ми отримали за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів – згинач/розгинач стегна. Це потужне доповнення до комплексу тренажерів, завдяки якому ми зможемо зробити реабілітацію якіснішою та досягати кращих результатів. Звісно, відновлення здоров’я пацієнта – це тривалий процес, і ми постійно пояснюємо це людям. У реабілітаційній програмі ключове місце належить саме пацієнту – його наполегливості, вірі у власні сили, особливо, коли мова йде про ветеранів і ветеранок. У відділення вони потрапляють із наслідками вогнепальних, осколкових поранень, мінно-вибухових травм, переломів кінцівок. Тому до процесу ми активно залучаємо психологів. Вони допомагають нам мотивувати ветеранів працювати над собою», – розповідає Геннадій Іванович.

Наразі у стаціонарі відділення перебуває 18 пацієнтів, з них п’ять – це ветерани. Їхня реабілітація залежить від стану і від діагнозу, але триває не менше двох тижнів. Вже кілька років поспіль лікарня має договори із НСЗУ для надання амбулаторних і стаціонарних послуг із реабілітації:

«У відділенні створена мультидисциплінарна команда, у складі якої лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, логопед і психолог. Наразі на лікуванні перебувають не лише ветерани, а й жителі громади, які мають інвалідність. Звертаються за допомогою внутрішньо переміщені особи, здебільшого, це люди, евакуйовані із прикордоння Сумщини. Крім стаціонарних пацієнтів ми щодня обслуговуємо близько 25 амбулаторних. Кожен пацієнт має індивідуальний план реабілітації. У своїй роботи ми використовуємо фізіотерапевтичні методи, кінезіотерапію та механотерапію, сучасне обладнання для реабілітації і тренажери», – каже Геннадій Грушко.

І додає, що попит на послуги мотивує постійно розвиватися і вдосконалюватися, а з такою підтримкою міжнародних організацій це набагато легше робити.

📌Ця публікація була підготовлена в межах ініціативи «Подаруй героям рух», яку впроваджує ініціативна група «Доступна медицина» за технічного адміністрування ГО «Взаємодія – Плюс» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ГО «Взаємодія – Плюс», Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та Уряду Королівства Нідерландів.