ЯКА РІЗНИЦЯ МІЖ БУСТЕРНОЮ І ДОДАТКОВОЮ ДОЗАМИ ВАКЦИНИ ПРОТИ COVID-19?

Бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.
Додаткова доза – це доза, яку вводять, щоб убезпечити людей, у яких через тяжкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту.
БУСТЕРНУ дозу запровадили для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу як для груп ризику за професією. Її можна отримати через 6 -9 місяців з дати отримання другої дози.
Ревакцинація проводиться так: бустер м-РНК вакцинами Moderna та Pfizer на усі типи вакцини. Наприклад, якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте мРНК вакциною.
ДОДАТКОВУ дозу вакцини можуть отримати люди з рядом тяжких хвороб, в яких міг не сформуватися належний імунний захист після двох доз вакцини: різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо), люди з ВІЛ-інфекцією, люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин, люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, люди після хімієтерапії або променевої терапії та люди, які отримували високі дози стероїдів з будь-якої причини за місяць до вакцинації.
Додаткову дозу можна отримати щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини (або першої дози для вакцини Janssen) проти COVID-19. Оптимально ввести її в період до 3 місяців після другої дози. Також додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами.
БАЖАЮЧІ ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ДОЗУ ВАКЦИНИ ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВИННІ ПОПЕРЕДНЬО ПОРАДИТИСЬПРО ЦЕ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ!