Щороку в усьому світі в травні про ментальне здоров’я говорять голосніше, ніж зазвичай: у школах і на роботі, в громадах і соцмережах. Різні країни мають різні підходи та роблять власні акценти.
В Україні місяць обізнаності проходить під закликом: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі Ти як
Усі сенси доповнені рекомендаціями щодо піклування про ментальне здоров’я і плекання стійкості. Серед них корисні інсайти для дорослих і дітей, для людей із бойовим досвідом і їхніх близьких. Усе це — щоб кожен і кожна могли знайти те, що справді працює саме для них.
А ще — на сайті «Ти як?» оновлений розділ «Самодопомога» з практиками, тестами, інфографіками й короткими відео, що допоможуть підтримати себе у будь-який момент.
ОБҐРУНТУВАННЯ ТЕХНІЧНИХ ТА ЯКІСНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ, РОЗМІРУ БЮДЖЕТНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ, ОЧІКУВАНОЇ ВАРТОСТІ ПРЕДМЕТА ЗАКУПІВЛІ
(оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами))
Найменування: Комунальне некомерційне підприємство «Лебединська лікарня імені лікаря К.О. Зільберника» Лебединської міської ради
Місце знаходження: 42200, Україна, Сумська область, Сумський район, м. Лебедин, вул. Михайлівська,17
Код ЄДРПОУ:02007555
4. Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником: «Деревина дров’яна промислового використання, що призначена для промислового використання у виробництві теплової енергії», код ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» – 03410000-7 – Деревина».
6.Обгрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:
Технічні вимоги:
Найменування товару
Одиниця виміру
Кількість
Технічні, якісні та інші характеристики
Деревина дров’яна промислового використання твердолистяних порід (дуб, ясен, клен)
м. куб
400
Предмет закупівлі повинен відповідати технічним вимогам ТУ У 16.1-00994207-005:2018.Порода: дуб, ясен, клен. Береза не допускається.Товщина від 5->см, довжина: 2-4 м, відхилення ±2%. Сучки, всі види – допускаються зрізані на висоті не вище 3 см. В дровах не допускається зовнішня трухлява гниль. Допустима вологість дров 25%. Дрова можуть бути як в корі, так і без кори. Допускається наявність кори не більше 5% на 1 м.куб. Дрова приймаються партіями.
Деревина дров’яна промислового використання хвойних порід (сосна)
м. куб
635
Предмет закупівлі повинен відповідати технічним вимогам ТУ У 16.1-00994207-005:2018.Порода: соснаТовщина від 5->см, довжина: 2-4 м, відхилення ±2%. Сучки, всі види – допускаються зрізані на висоті не вище 3 см. В дровах не допускається зовнішня трухлява гниль. Допустима вологість дров 25%. Дрова можуть бути як в корі, так і без кори. Допускається наявність кори не більше 5% на 1 м.куб. Дрова приймаються партіями.
2. Вимоги щодо якості та поставки деревини
2.1. Якість Товару повинна відповідати вимогам чинних стандартів, зокрема ТУУ-00994207-001:2018 «Лісоматеріали круглі та пиляні. Візуальні характеристики. Класифікація, термін та визначення, способи вимірювання», ТУУ-00994207-005:2018 «Деревина дров’яна. Класифікація, облік, технічні вимоги».
2.2. За вимогами до вимірювання та обчислення об’єму Товар повинен відповідати: ДСТУ 4020-2-2001 (prEN 1309-2:1998) «Лісоматеріали круглі та пиляні. Методи обмірювання та визначення об’ємів. Частина 2. «Лісоматеріали круглі».
2.3. Поставка Товару здійснюється окремими частинами (партіями Товару) за заявками Замовника у місце поставки та в строки, які зазначені в заявках, в межах строків поставки згідно Додатку 3 до Договору «Місце, кількість та строки поставки товару».
МІСЦЕ, КІЛЬКІСТЬ ТА СТРОКИ ПОСТАВКИ ТОВАРУ
Місце поставки
Кількість, м3
Строк поставки
Деревина дров’яна промислового використання твердолистяних порід (дуб, ясен, клен,)
Деревина дров’яна промислового використання хвойних порід (сосна)
КНМД села Василівка(с. Василівка, вул. Грунська, 2)
–
30,0
31.08.2025
КНМД села Лебединий Бобрик(с.Лебединий Бобрик, вул. Каденюка, 9)
–
5,0
30.09.2025
КНП «Лебединська лікарня ім. К.О.Зільберника» (м. Лебедин, вул. Михайлівська, 17)
400,0
600,0
30.09.2025
2.4. Товар може бути поставлений достроково за згодою Сторін.
2.5. Поставка Товару здійснюється на умовах: франко-склад Замовника.
2.6. Поставка Товару здійснюється за рахунок Постачальника. Постачальник несе витрати щодо транспортування та доставки Товару до місця приймання, якщо інше не передбачено Договором та/або законодавством України.
2.7. Приймання Товару по кількості і якості здійснюється у відповідності з вимогами ТУУ-00994207-005:2018, ТУУ-00994207-001:2018, ДСТУ 4020-2-2001.
2.6. Під час передачі Товару Постачальник надає Замовнику наступні документи: товарно- транспортну накладну, видаткову накладну та/або акт приймання-передачі Товару.
2.8. Поставка вважається завершеною, коли Замовник прийняв Товар та підписав видаткову накладну та/або акт приймання-передачі Товару.
2.9. Право власності на Товар, ризик випадкового знищення та випадкового пошкодження (псування) Товару переходить до Замовника з моменту приймання Товару згідно з п. 2.7 Договору.
2.10. У разі, якщо при прийманні-передачі Товару на складі Замовника Замовник виявить неякісний Товар, розходження по кількості Товару між фактично наявним і зазначеним в товаросупровідних документах обсягах, складається Акт за підписами представників обох Сторін в двох екземплярах по одному для кожної зі Сторін.
7.Обґрунтування розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі:розмір бюджетного призначення визначений згідно кошторису на 2025 рік. Розрахунок потреби в предметі закупівлі здійснювався на підставі аналізу фактичного використання товарів для забезпечення діяльності закладу у минулих періодах та з урахуванням запланованих поточних завдань.
Замовником здійснювався аналіз загальнодоступної цінової інформації про ціни товарів, що містить в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, в електронному каталозі, в електронній системі закупівель щодо аналогічних закупівель та комерційних пропозицій.
Очікувана загальна вартість закупівлі складає 1 347 900,00 гривень з ПДВ.
Наші працівники знають, як правильно і коли потрібно мити або обробляти антисептиком руки. Та все ж будь-які знання потрібно постійно вдосконалювати. Тож до Всесвітнього дня гігієни рук наші медичні працівники брали участь у онлайн та офлайн заходах.
Одним із таких був вебінар із фахівцями ДУ “ОЦКПЗ МОЗ”.
Медики по-особливому дбають про чистоту, оскільки гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань серед персоналу і пацієнтів.
Три місяці тому у відділенні медичної реабілітації Лебединської лікарні з’явився новий тренажер. За цей час понад 50 пацієнтів і пацієнток отримали послуги із використанням цього обладнання.
Згинач/розгинач стегна заклад отримав в рамках впровадження міні-ініціативи «Подаруй героям рух»:
«Основний акцент під час написання проєкту ми робили на важливості цього тренажера для реабілітації ветеранів і ветеранок. Але у нашому відділенні чимало жителів громади і з інших категорій населення – ВПО, люди з інвалідністю, члени родин військовослужбовців, які потребували реабілітаційних заходів із використанням такого обладнання. У комплексі з іншими заходами ми отримуємо позитивну динаміку під час лікування пацієнтів із захворюваннями нижніх кінцівок. Повернення радості руху – це повернення до повноцінного життя. І наша команда щодня працює над цим», – зазначив завідувач відділення Геннадій ГРУШКО.
Ініціативу «Подаруй героям рух» впроваджує ініціативна група «Доступна медицина» за технічного адміністрування ГО «Взаємодія Плюс» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів.
Дифтерія, правець і кашлюк — небезпечні інфекції, які можуть призвести до тяжких ускладнень і навіть смерті. Єдиний надійний спосіб профілактики — профілактичні щеплення.
Перше щеплення проти дифтерії, правця та кашлюка роблять вакциною АКДП — багатокомпонентною вакциною, до складу якої входять дифтерійний та правцевий анатоксини для профілактики дифтерії та правця і кашлюковий компонент для профілактики кашлюку. Це вакцини АКДП або АаКДП.
Коли роблять щеплення?
За Календарем профілактичних щеплень України щеплення проводять у 2, 4, 6, 18 місяців. Потім у 6 років та у 16 (від дифтерії та правця). Надалі щеплення потрібно робити кожні 10 років.
Щеплення формує імунний захист, а ревакцинації у дорослому віці підтримують імунітет протягом життя.
Чому це важливо?
Дифтерія переважно вражає слизові оболонки дихальних шляхів спричиняючи набряк горла та задуху, а при ускладненнях вражати серце, нервову систему й нирки.
Правець викликає тяжкі судоми та параліч серцевої діяльності, дихання. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті від правця майже стовідсоткова.
Кашлюк особливо небезпечний для малюків — викликаючи апное, та ускладнення, що можуть бути смертельними.
Перевірте свій вакцинальний статус та в разі пропуску вакцинації — надолужте її після консультації з лікарем.