ВАКЦИНАЦЯ І ВІРУС ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ
Незабаром Міжнародний день гінекологічного здоровʼя. І сьогодні говоримо із акушер-гінекологинею Світланою Грешило про вірус папіломи людини (ВПЛ).
В одній із останніх публікацій міністерства охорони здоров’я говориться про небезпечність ВПЛ і для жінок, і для чоловіків…
– Медицина не стоїть на місці, ми отримуємо нові відомості про хвороби і їхні наслідки. Тож ця тема обговорюватиметься і досліджуватиметься.
Профілактикою вірусу папіломи є вакцинація. Але наше суспільство з пересторогою ставиться до щеплень. Звідки така упередженість?
– Все від необізнаності. А ще тиражування з боку ЗМІ поодиноких випадків, де щеплення дало негативний результат. Важливо, щоб люди розуміли, які наслідки мають інфекції при відсутності колективного імунітету. Яскравий приклад Covid: спочатку вакцинація сприймалась як загроза, а потім ми побачили як епідемія пішла на спад.
Цікаво, як кілька років тому пропонували вакцинувати для профілактики ВПЛ дівчаток, а наразі ми вже маємо інформацію про доречність щеплень для хлопчиків і навіть для дорослих.
– Вчені рекомендують, а ми маємо задуматися. Мені особисто зрозумілий принцип роботи вакцинації.
Щеплення єдиний спосіб захиститися від папіломавірусу?
– Один зі шляхів передачі вірусу- статевий, тому важлива статева гігієна, розбірливість у статевих відносинах і контрацепція. Але не варто покладати надію лише на контрацептиви. Є ризик зараження через шкірний контакт. Тому найефективніший спосіб – вакцинація.