Яких рекомендацій важливо дотримуватися при вживанні протимікробних препаратів?
У Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів нагадуємо про небезпеку антибіотиків.
Чим це загрожує кожному з нас?
За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю. Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.
Особливо небезпечна стійкість до протимікробних препаратів у час війни. Вона суттєво збільшує навантаження на систему охорони здоров’я. За правильного застосування такі ліки рятують життя пораненим і хворим військовим. Проте якщо резистентність до таких ліків поширилася, це сильно ускладнює лікування й одужання пацієнтів.
Серед головних причин розвитку антибіотикорезистентності – надмірне використання антибіотиків та недотримання призначеного лікарем курсу лікування.
Яких рекомендацій важливо дотримуватися?
Приймати протимікробні препарати лише за призначенням лікаря, у жодному разі не займатися самолікуванням!
Не використовувати антибіотики при вірусних інфекціях. Таку рекомендацію може дати лише лікар (після огляду та додаткових аналізів).
Проходити повний курс лікування згідно з призначенням лікаря, не пропускати прийом ліків, не переривати лікування, навіть якщо стало краще.
Не використовувати протимікробні препарати, які залишилися після курсу лікування.
Не ділитися протимікробними препаратами з друзями чи родичами і не «призначати» їм лікування.
Не пропускати щеплення за календарем та рекомендовані вакцинації.
За інформацією МОЗ