завідувач відділення медичної реабілітації геннадій грушко про дитячу реабілітацію в закладі
Наше нове інтерв’ю присвячене дитячій реабілітації. Спілкувалися із завідувачем відділення медичної реабілітації, лікарем з фізичної та реабілітаційної медицини нашого закладу Геннадієм Грушко.
Ви працюєте не лише з дорослими, а й з дітками. Які хвороби найчастіше трапляються серед маленьких пацієнтів?
Це порушення постави, зокрема — кіфози, сколіози дитячі і юнацькі. Також хвороби нервової системи, зокрема, дитячий церебральний параліч.
Можливості відділення дозволяють досягти повного одужання або хоча б максимально скорегувати стан дитини? Адже, зрозуміло, що не всі хвороби можна вилікувати.
Мета заходів – це зменшення наслідків порушення функціонування частин тіла і систем організму, сприяння розвитку дитячих здібностей, участі дітей у різних заходах, поліпшення якості життя. І, звичайно, навчити родину забезпечувати догляд за дитиною, за необхідності.
Як саме ви корегуєте проблеми опорно-рухового апарату в діток?
В реабілітації дітей беруть участь різні фахівці: лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невропатолог, ортопед, педіатр, фізичні терапевти. З дітьми займаються психолог і логопед, медичні сестри з реабілітації, зокрема – масажисти. Для кожного пацієнта створюється індивідуальна програма реабілітації. Залежно від потреб дитини у цю програму включаються різні методи фізичного відновлення.
Наскільки ефективними є лікувальна фізкультура і масаж?
Лікувальна гімнастика – це доказовий метод по відновленню порушення функцій. А масаж доповнює заходи фізичної терапії.
Чи стикалися ви із безвідповідальним підходом з боку батьків до реабілітації дитини?
Поки не доводилося. Значний відсоток дітей має проблеми з поставою, і батьки цих діток досить активно долучаються до лікування дитини, приходять на консультації, цікавляться, як покращити стан дитини, в тому числі і в домашніх умовах.
Від чого залежить успіх реабілітації?
Від спільної роботи педіатрів, невропатологів, логопедів, ортопедіїв, реабілітологів, а також раннього звернення і безперервності реабілітаційних заходів. Сім‘я визначається як авторитетне середовище для дитини. Тому важливі підтримка і заохочення.
Реабілітаційні послуги у Лебединській лікарні надаються за контрактом із НСЗУ. Для дітей реабілітація є безкоштовною чи в переліку послуг є і платні?
Повністю безкоштовно, потрібне лише направлення від педіатра чи ортопеда. До комплексу реабілітаційних заходів входять: лікувальна гімнастика, кінезітерапія, заняття на реабілітаційних тренажерах, лікувальний масаж. Також додаються апаратні методики лікування, зокрема — стимулююча терапія за допомогою апаратів фізіотерапії. Можливе доповнення тепловою терапією.