Інтерв’ю з акушер-гінекологом Лебединської лікарні Романом Ступинцем про вульвовагінальний кандидоз

З вульвовагінальним кандидозом (ВВК) або, як всі звикли говорити, «молочницею» хоча б раз в житті має справу кожна жінка. Тому серед пацієнток це чи не найпоширеніший запит під час звернень до гінеколога. Сьогодні говоримо із акушер-гінекологом Лебединської лікарні Романом Ступинцем про кандидоз.
❓Банальне питання: чому виникає «молочниця»?
✅Кандида є у всіх. Але турбувати своєю присутністю починає відтоді, як з’являється така можливість. Зниження імунітету або надлишок простих вуглеводів у харчуванні призводять до ВВК. Насправді, ці причини пов’язані між собою, але це вже інша історія.
❓Зупинимося на симптомах кандидозу?
✅Це інформація доступна, але нагадаю: свербіж, печіння, набряки, виділення. Та якщо ви помітили подібні прояви, не займайтесь самолікуванням, не біжіть в аптеку купувати розрекламовані таблетки і не їжте їх замість сніданку. Перелічені симптоми можуть свідчити і про інші захворювання, відповідно, і лікування буде інше. Тому, дорогі жінки, засвербіло-заболіло-запахло – до лікаря на крісло.
❓Чи можливо вилікувати молочницю на все життя?
✅Ще раз наголошую: кандида є у невеликій кількості складовою нормальної мікрофлори. Тож лікуємо лише симптоми і повертаємо комфорт у свої будні. А щоб знизити вірогідність проявів – слідкуйте за харчуванням. І приводи для візиту до гінеколога зменшаться.
📌Виникли питання? Запишіться на консультацію до акушер-гінеколога Лебединської лікарні вже сьогодні 🌸