КОГО ВИЗИВАТИ: ЕКСТРЕНУ ЧИ НЕВІДКЛАДНУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ? РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЛЯ ЛЕБЕДИНЦІВ

З дитячого віку всі ми вчимо телефони першої необхідності: 101, 102, 103, 104. Знаємо, що у випадку різкого погіршення здоров’я необхідно терміново набирати «103». Та у зв’язку з медичною реформою виявляється, що не в усіх випадках «103» є вашим помічником.

У результаті реформування медицини, яке розпочалось кілька років тому, «швидку» допомогу розмежували на «екстрену» і «невідкладну».

Невідкладна медична допомога КНП «Лебединська лікарня ім.К.О.Зільберника» обслуговує населення міста і сіл Лебединської територіальної громади. На території міста працює 2 бригади. За графіком 24/7 працюють бригади кабінетів невідкладної медичної допомоги у сільській місцевості. Таке розгалуження служби дає можливість охопити оперативною медичною допомогою і ефективними послугами якомога більший радіус території, у повній мірі задовольнити потреби людей.

«Невідкладна» обслуговує виклики до пацієнтів – як дорослих, так і дітей, – що не потребують екстреної допомоги. Передусім це стосується осіб із загостренням  хронічних захворювань, інвалідів, людей похилого віку, онкохворих, пацієнтів, що перебувають на диспансерному нагляді, нетранспортабельних хворих, яких залишили вдома після надання екстреної допомоги бригади “103”.

Часто пацієнти не розуміють різниці між екстреною та невідкладною медичною допомогою, а тому частіше звертаються до екстреної за телефоном – 103. Хоча по суті основна частина випадків – це компетенція саме невідкладної медичної допомоги.

«Екстрена» приїде на допомогу, якщо для Вашого життя існує загроза конкретно у хвилини, коли Ви телефонуєте, при невідкладних станах, обумовлених: тяжкими травмами; ураженням електричним струмом, блискавкою, переохолодженням, асфіксією всіх видів (утоплення, потрапляння сторонніх предметів в дихальні шляхи); будь-якими ураженнями під час надзвичайних ситуацій (ДТП, аварії на виробництві, стихійні лиха та інші); отруєннями, укусами змій, павуків, отруйних комах; передчасними пологами, кровотечею під час вагітності і порушенням нормального перебігу вагітності.

Так як екстрена медична допомога нині обласного підпорядкування, то під час виклику диспетчер оперативно-диспетчерської служби Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перенаправляє Ваше звернення чи направляє до пацієнта бригаду екстреної медичної допомоги.

Останнім часом, у результаті проведеного аналізу, більшість виїздів машин екстреної медичної допомоги – неекстрені. Бригади обслуговують усі отримані виклики, тому частка необґрунтованих виїздів сягає 70-80%. Прикладом, якщо Ви здійснили виклик «екстреної», і людині необхідна госпіталізація, то її госпіталізують у спеціалізоване відділення лікувальних закладів м.Суми. Тобто, замість надання допомоги тим, хто її дійсно потребує, бригада дорогоцінний час витрачає на транспортування хворих до обласного центру.

Запам’ятайте телефони НЕВІДКЛАДНОЇ медичної допомоги:

  • – кабінет невідкладної медичної допомоги у м.Лебедин (обслуговує м.Лебедин, с.Токарі, Олексенкове, Куданівка, Бишкінь, Ворожба, Калюжне, Курган, Межиріч, Михайлівка, Пристайлове, Рябушки, Червлене та села, що входили до складу цих колишніх сільських рад), працює цілодобово – 2 02 03; 099 68 93 141; 097 31 81 631;
  • – кабінет невідкладної медичної допомоги у с.Василівка (обслуговує с.Василівка, Гринцеве, Катеринівка, Павленкове, Підопригори, Штепівка та села, що входили до складу цих колишніх сільських рад), працює з 8.00 до 16.00 години, щодня – 0996893142, 0687895972;
  • – кабінет невідкладної медичної допомоги у с.Боровенька (обслуговує с.Боровенька, Будилка, Кам’яне, Московський Бобрик та села, що входили до складу цих колишніх сільських рад), працює з 8.00 до 16.00 години, щодня – 0506304367, 0681318962;
  • – кабінет невідкладної медичної допомоги у с.Малий Вистороп (обслуговує с.Малий Вистороп, Великий Вистороп, Гарбузівка та села, що входили до складу цих колишніх сільських рад), працює цілодобово –0688874952.

Вам оперативно і професійно нададуть якісні медичні послуги.

Будьте здорові!