ОБЕРЕЖНО! “ДЕЛЬТА”!

Штам коронавірусу «Дельта» все активніше поширюється Україною.

22 червня 2021 року в Україні виявили небезпечний штам COVID-19 “Дельта”. Він відомий також як “індійський”.

«Дельта» – це летючий вірус. Цей штам, як вітрянка, який передається дуже легко. Він заразніший, ніж попередні штами – південноафриканський, бразильський, класичний, – але не більш летальний, не смертоносніший.

Концентрація вірусу в крові інфікованої людини у випадку штаму «Дельта» у тисячу разів більша, ніж китайським штамом. Тому у хворого набагато більша ймовірність інфікувати інших людей.

«Дельта» може протікати у безсимптомній або стертій формі й точно також, як і звичайна коронавірусна хвороба, яка викликана іншими штамами. Відсоток такого безсимптомного носійства – це близько 30%. 

Інкубаційний період короткий – від 7-ми до 4-х діб.

Новий штам вірусу «Дельта» має симптоми – лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить. І може здаватись, що людина підхопила звичайну сезонну застуду. Кашель зустрічається рідше. Також фіксують випадки порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин і утворення гангрен. Нюх може залишатися, тобто він зникає набагато рідше, аніж при інфікуванні звичайним штамом. 

Встановити причину захворювання (збудника) може лише лабораторна діагностика.

За словами медиків та експертів, вакцинація від коронавірусу і провітрювання приміщень є основними засобами профілактики COVID-19 в умовах зростання захворюваності. Ймовірність тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом «Дельта» набагато вища для невакцинованих. А після щеплення людина переносить хворобу або безсимптомно, або у легкій формі.

На всі штами COVID-19 діють профілактичні або протиепідеміологічні заходи. Це – носіння масок, фізичне дистанціювання, обробка рук антисептиком. 

Будьте здорові!