ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ УРЯДОВОЇ ПРОГРАМИ РЕІМБУРСАЦІЇ ІНСУЛІНІВ

З 1 жовтня препарати інсуліну увійшли у програму реімбурсації. За перші два тижні вже понад 25 тисяч пацієнтів із цукровим діабетом отримали необхідні препарати безоплатно або з доплатою в аптеках, які мають договір з НСЗУ.
❗ В програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. 47 препаратів інсуліну – повністю безоплатні.
🟩 Відпускають інсуліни 6100 аптек і аптечних пунктів в Україні. Місць відпуску інсулінів стало вчетверо більше, ніж було раніше. Загалом за два тижні аптеки погасили 37 тисяч 198 електронних рецептів на інсуліни. Найбільше рецептів на інсуліни погасили аптеки в Дніпропетровській області – 3716, в Харківській – 3483 і у Львівській – 2305.
🟩 Найбільша кількість аптек та аптечних пунктів приєдналася до реімбурсації інсулінів у Дніпропетровській області – 594 аптеки, у Харківській – 576 аптек та у Львівській області – 445 аптек.
У цілій низці областей географічний доступ до інсулінів значно покращився через збільшення кількості аптек. Наприклад, якщо раніше у Житомирській області інсуліни відпускали 59 аптек, то тепер – 164. Пацієнти у Луганській області раніше могли отримати інсулін в одній з 23 аптек, а зараз – у будь-якій зі 157. На Миколаївщині замість 29 аптек інсуліни відпускають 121 аптека і аптечних пунктів.
🟩 Щоб отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки” пацієнту потрібний електронний рецепт. Паперові рецепти ендокринологи більше не виписують. Однак до 31 жовтня пацієнти можуть погасити в аптеках паперові рецепти виписані до 30 вересня. З 1 жовтня ендокринологи виписують лише електронні рецепти. Перед цим лікар обов’язково складає індивідуальний план лікування, який він вносить в Електронну систему охорони здоров’я.
🟩 ​​Станом на 12 жовтня ендокринологи виписали понад 61 тисячу електронних рецептів. Найбільше електронних рецептів видали лікарі Дніпропетровщини – 6303, Харківщини – 4882, Києва – 4728 та Одеської області – 3747.
Наступні рецепти на інсулін пацієнту зможе виписати сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким пацієнт підписав декларацію. Він створює рецепт на основі плану лікування від ендокринолога. На сьогодні лікарі первинки вже сформували 1237 електронних рецептів.
🟩 Електронний рецепт пацієнт може погасити в будь-якій аптеці з позначкою “Інсуліни +”. Якщо в аптеці немає потрібного типу інсуліну, то його можна замовити. Це безоплатно. Аптека не має відмовити, оскільки вона підписала договір НСЗУ.
Знайти аптеки з інсулінами допоможе мапа з аптеками на дашборді “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” на сайті НСЗУ. Також про найближчу аптеку можна запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77.