РОЗМОВА ПРО КОНТРАЦЕПЦІЮ ІЗ ГІНЕКОЛОГИНЕЮ СВІТЛАНОЮ ГРЕШИЛО

Є такі теми, на які не досить прийнято говорити у нашому суспільстві відкрито. Контрацепція – це одна з них. Та сьогодні відзначається Всесвітній день контрацепції, і ми із акушер-гінекологинею Світланою Грешило обговоримо деякі «незручні» моменти. Буде цікаво.
❓Пані Світлано, побутує думка, що презерватив є найбільш популярним засобом контрацепції. У той же час запропонувати партнеру скористатися презервативом це щось із моменту недовіри…
✅А якщо я скажу, що у цивілізованих країнах не соромно попросити навіть довідку про стан здоров’я у партнера? Тому або довідка, або презерватив. Якщо ж ми говоримо про контрацепцію як про захист від небажаної вагітності, то це прояв турботи і про власне здоров’я, і про здоров’я чоловіка. Відомий факт, що постійне переривання статевого акту може стати причиною імпотенції.
❓Щороку близько 200-250 тисяч українок приймають рішення штучно перервати вагітність. А кожна 5 жінка, що перервала першу вагітність хірургічним шляхом, стає безплідною, повідомляє МОЗ. А про що говорять вам такі цифри?
✅З одного боку, це прояв демократії, коли жінка сама може вирішувати народжувати чи ні. Але, зрештою, чому вона не попіклувалася про захист завчасно?.. Що стосується безпліддя, то як гінеколог я завжди «за» те, щоб перша вагітність закінчувалася пологами.
❓Дітям про контрацепцію коли варто розказати? І як зрозуміти, що дитина психологічно готова до такої інформації?
✅Це питання варто вирішувати з психологом. Кожна дитина по-різному дозріває, тому її готовність до подібної інформації варто обговорити із фахівцем.
❓Засоби екстреної контрацепції без рецепту. Яка ваша думка?
✅ Для того вона і екстрена, щоб скористатися нею максимально швидко і без перешкод. Як правило, часу на візити до лікаря немає, адже чим раніше жінка скористається засобами екстреної контрацепції, тим краще.
❓Універсальний метод контрацепції існує?
✅ Це міф. Завжди наполягаю на тому, що кожна жінка має свої особливості і стосовно стану здоров’я теж. Тому найефективніший метод контрацепції той, який ви обрали разом зі своїм лікарем.
📌Є такий старий жарт, що в день контрацепції потрібно неодмінно привітати деяких своїх знайомих. Нам, українцям 🇺🇦точно є кому передати вітання. А всіх читачок цього допису традиційно закликаємо турбуватися про власне здоров’я💙