ЩОБ БУТИ ЗДОРОВИМ ВЗИМКУ

Ми продовжуємо нашу рубрику «Доброго дня, лікарю», і сьогодні спілкуємося із сімейним лікарем нашого закладу Григорієм ЗЕЛЕНИМ.

Доброго дня, Григорію Миколайовичу! Ваші ТОП-5 порад, щоб бути здоровим взимку?

Доброго дня, все дуже просто, якщо дотримуватись цих правил:

  • Зміцнюйте імунітет. Помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, правильне харчування та здоровий сон роблять імунітет людини сильним.
  • Провітрюйте кімнату. Із початком опалювального сезону повітря вдома та офісі стає сухим. Це є причиною пересихання слизової носа і зниження її захисних властивостей. Тому зволожуйте порожнину носа, робіть вологе прибирання оселі, пийте більше води і провітрюйте приміщення. Температура повітря не повинна бути вищою 22°С.
  • Менше контакту з носіями. У період ГРВІ потрібно відмовитися від рукостискань і вітальних поцілунків. Як хворим, так і здоровим варто носити захисну маску, що закриває ніс і рот.
  • Вітамін С. Вважається, що вітамін С є нашим кращим другом, але його надмірне вживання може створити додаткові проблеми. Якщо дотримуємось збалансованого раціону, ми достатньо отримуємо вітаміну С. Добову дозу можна отримати зі звичних продуктів: білокачанної капусти (200 г), чорної смородини (40 г), кропу або петрушки (80 г), шпинату (120 г), малини (300 г), болгарського перцю (25 г).
  • Щеплення. Мінімум за два тижні до початку епідемії або можливого зараження грипом необхідно робити щеплення. Саме стільки часу потрібно організму, щоб виробити антитіла.

Дякуємо, лікарю, за ваші слушні поради!