СТАВШИ ДОНОРОМ ВИ ВРЯТУЄТЕ ЧИЄСЬ ЖИТТЯ!

Донорство крові в сучасному суспільстві – частина філософії здорового способу життя та активної громадянської позиції. Кров донора та її компоненти можуть врятувати життя пацієнта при важких травмах, операціях, масивних кровотечах при гематологічних та онкологічних захворюваннях. В останні роки потреба в донорській крові зростає.
Донором може стати практично будь-яка здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Стандартний об’єм заготівлі крові (донації) 450 ± 50 мл. В середньому чоловік може здавати кров 5 разів на рік, жінка – 4. Плазму можна здавати до 12 разів на рік.
Для будь-якої здорової дорослої людини процес донації крові є безпечним і не завдає шкоди організму. Повторні донації крові сприятливо впливають на центральну нервову систему, а через неї на обмінні процеси в усьому організмі. За даними останніх досліджень, чоловіки, що здають кров, на 30% менше страждають захворюваннями серцево-судинної системи; в десятки разів менше схильні до інфаркту міокарду, крім того регулярна донація крові підтримує на належному рівні вміст холестерину, що, в свою чергу, попереджає розвиток атеросклерозу.
На теперішній час, у зв’язку з пандемією COVID-19, служби крові в усьому світі та в нашій країні також, відмічають дефіцит донорскої крові. Тому є необхідність залучення нових донорів крові, зокрема молоді.
Приєднуйтесь до армії небайдужих та здавайте кров, яка може врятувати чиєсь життя!