ВАЖЛИВІСТЬ ВАКЦИНАЦІЇ ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ

Сьогодні говоримо із лікарем-педіатром Лебединської лікарні Аллою Карпенко про поліомієліт. Тема нашої зустрічі не спонтанна, адже 23 квітня стартував «Український тиждень імунізації-2023».
❓Алло Вікторівно, війна вплинула беззаперечно на всі сфери життя. Торкнулася вона і рівня імунізації українців, адже через окупацію частина людей просто не змогли отримати необхідні для них медичні послуги. Чим це може загрожувати у розрізі саме вакцинації від поліомієліту?
– Звісно, складно говорити про окуповані території. Але що стосується нашої громади, то ситуація контрольована. Дітки вакцинуються згідно календаря щеплень. У випадках, коли батьки відмовляються від імунізації, вони повинні розуміти, що при зараженні поліовірусом наслідки можуть бути досить складними.
❓Як зрозуміти, що людина хвора на поліомієліт?
– Перш за все, батьки помітять порушення з боку опорно-рухового апарату. Зокрема, складнощі при ходьбі, м’язова слабкість. Дитина не зможе утримати навіть ложку.
❓Як захиститися від зараження поліовірусом?
– Допоможе лише вакцинація. Інших методів на сьогоднішній день немає. У календарі заплановані для кожної дитини щеплення в 2, 4, 6, 12, 18 місяців, а також у 6 та 14 років. Шести доз достатньо, що дитина отримала надійний захист від хвороби. У дорослому віці такі щеплення не проводяться.
– Дякуємо, Алло Вікторівно, за цю потрібну і важливу інформацію.
– Всім діткам бажаю гарного самопочуття, а батькам – відповідальності і розуміння, що дитяче здоров’я в їхніх руках.