ЯК ПОКРАЩИТИ КОНЦЕНТРАЦІЮ?

Повномасштабна війна вплинула негативно на здоров’я та самопочуття українців. Пацієнти почали більше скаржитися, зокрема – на погіршення концентрації. У МОЗ говорять, що це нормальна реакція на ненормальні події. Погіршення концентрації, переконують фахівці, пов’язане зі щоденним стресом, недосипанням і втомою. Та іноді це може бути симптомом захворювань.
📌Отже, поради від МОЗ, як сконцентруватися школярам, студентам та й кожному, чия щоденна діяльність потребує уважності і ретельності.
✔️Відмовтеся від багатозадачності
Виконуючи кілька завдань одночасно, ми почуваємося продуктивнішими. Але багатозадачність – швидкий шлях до вигорання. Тож не варто робити домашнє завдання з математики під спів улюбленого виконавця чи розмовляючи з другом або подругою телефоном. Це не лише заважає зосередитися, але й погіршує якість виконуваної роботи.
✔️Усуньте фактори, що відволікають
Ми так звикли бути нерозлучними зі смартфоном, що часто навіть не помічаємо, як тягнемо руку, щоби перевірити сповіщення. Але дуже корисно практикувати час наодинці з собою або час, коли ніхто і ніщо не відволікає від завдань. Закрийте соціальні мережі та інші додатки, вимкніть сповіщення, а телефон сховайте якомога далі, щоби не бачити його. Зосередьтеся на тому, щоб завершити те, що вам потрібно зробити. Це може бути непросто спочатку, але з часом ви звикнете.
✔️Робіть перерви
Довге зосередження на чомусь одному протягом тривалого часу може призвести до погіршення уваги – так працює наш мозок. Тож важливо час від часу фокусуватися на іншому виді діяльності або робити невелику розминку. Це допоможе повернути концентрацію і зберегти продуктивність.
Плануючи завдання, спробуйте метод Pomodoro – «розбивання» роботи на інтервали. Кожен триває 25 хвилин, протягом яких треба працювати над завданням. Потім – зробити 5-хвилинну перерву і знову працювати упродовж 25 хвилин. Після чотирьох робочих відтинків часу потрібно зробити довшу перерву – 15-30 хвилин.
✔️Налагодьте режим дня
Звісно, ми не можемо впливати на ракетну небезпеку і сигнали повітряних тривог, щоби сон був безперервним і міцним, але є речі, які залежать тільки від нас:
☛ вимикайте телевізор і прибирайте всі екрани за годину до сну;
☛ практикуйте ритуали розслаблення перед сном: слухайте заспокійливу музику, читайте книгу;
☛ щодня лягайте спати в один і той же час;
☛ підтримуйте в кімнаті прохолодну комфортну температуру.
Непогано також додати в життя щоденну фізичну активність: ранкова руханка, прогулянка, танці, йога, біг – обирайте до смаку. Проте уникайте інтенсивних занять перед сном.
✔️Стежте за харчуванням
Скоротіть споживання солодких продуктів і напоїв. Натомість обирайте сезонні фрукти й овочі, продукти з високим вмістом клітковини, корисних жирів. Подбайте про те, щоби ваш раціон був збалансованим – для цього дотримуйтеся правил «тарілки здорового харчування».
✔️Тренуйте мозок
Науковці доводять, що тренування мозку покращують когнітивні здібності, в тому числі й концентрацію. Складайте пазли, розвʼязуйте кросворди й судоку, навчіться грати в шахи.
Дотримання таких порад допоможе вам і вашому школяру стати уважнішими й швидше виконувати повсякденну роботу, щоби мати час на спілкування з близькими та рідними, яке ми зараз – у час війни – цінуємо значно більше.