ЯК РАХУВАТИ ЦИКЛ?

Говоримо із акушер-гінекологинею нашої лікарні Світланою Грешило про цикл.
❓Пані Світлано, для чого жінкам потрібно рахувати менструальний цикл?
– Щоб розуміти, чи немає відхилень. У кожної жінки своя тривалість менструального циклу. Нормою вважається – від 21-35 днів, коливання може становити два-три дні. Середній показник – 28 днів.
Має значення і тривалість власне менструації. В нормі вона становить три-сім днів. Більше чи менше – це вже привід звернутися до лікаря.
Для оцінки менструального циклу гінекологи враховують його параметри: тривалість циклу, тривалість менструації, кількість менструальних виділень (це досить субʼєктивна цифра) і болісність.
В нормі менструації безболісні. Можливий дискомфорт у перший день місячних, але він не повинен призводити до прийому знеболювальних препаратів.
❓Як правильно рахувати?
– Рахуємо з першого дня менструації. Це і буде перший день циклу. Наступні місячні є початком нового періоду.
Для зручності можна встановити застосунок. У ньому ви не лише зможете робити відмітки стосовно початку і закінчення місячних. Застосунок допоможе вирахувати середню тривалість циклу і нагадає про наближення місячних за кілька днів до їхнього початку. Серед інших зручностей – автоматичні відмітки про старт овуляції. Вагітним такий календар допоможе розрахувати приблизну дату пологів.
❓Які застосунки порекомендуєте?
– Досить зручні і мають безкоштовні версії Period Tracker і Flo. Вони також дають можливість нотувати симптоми, які турбують вас протягом циклу. Це зручно для подальшого обговорення з гінекологом.
– Дякуємо за ваші рекомендації!
– Будьте здорові!