запитай кардіолога
Створено: 26 Січня 2024
Про тиск, хвороби серця і традиційно про деякі лікарські засоби були ваші питання до кардіолога Лебединської лікарні. Відповіді на них дає Наталія Давидченко – лікар-кардіолог вищої категорії із 24-річним стажем.
Чому останнім часом болить серце і збивається тиск може бути 150/100?
Причин може бути чимало, до прикладу, ішемічна хвороба. Часті зміни погоди потребують більшої уваги до вимірювання тиску і до корекції доз антигіпертензивних препаратів. Раджу проконсультуватися з лікарем.
Які аналізи чи обстеження треба зробити при тахікардії?
Зверніться до сімейного лікаря, який дасть направлення на ЕКГ. За необхідності призначить клінічний аналіз крові. Подальше обстеження проводитиметься згідно клінічної ситуації. Можливе також обстеження щитоподібної залози.
У мене періодичні екстрасистоли. Це дуже погано? Як лікуватися?
Екстрасистоли зустрічаються при різних серцево-судинних захворюваннях. Але не завжди свідчать про патологію і можуть бути і у здорових людей. Тому вам потрібен огляд лікаря, зняття ЕКГ.
Підкажіть, будь ласка, міряю кожного дня тиск – 160 на 110. Почуваю себе гарно, що з цим робити?
Для підбору антигіпертензивної терапії терміново зверніться до лікаря. Не зволікайте і не займайтесь самолікуванням. Своєчасно призначене лікування допоможе запобігти інсульту, інфаркту і серцевій недостатності.
Вітаю! Я би хотіла дізнатись, про які хвороби серця може свідчити проблема з диханням?
Про наявність захворювань серцево-судинної або дихальної систем. Діагноз має встановити лікар, який проведе необхідні дослідження.
Якщо при найменшому навантаженні важко дихати. Та якщо людина простягається вночі від того що перестає дихати?
Болі у ділянці серця (кардіалгії) не завжди свідчать про захворювання серцево-судинної системи. Вони трапляються при міжреберних невралгія, патологіях кістково-м’язової системи, гастродуоденітах, гастроезофагальній рефлюксній хворобі, патологіях гепатобіліарної системи. Для диференціальної діагностики зверніться до лікаря.
Іноді буває як ниє в області серця, потім проходить, як розпізнати чи це болить серце, чи це можливо простуда?
Варто звернути увагу на стенокардитичний біль. Його в народі називають «грудною жабою». Напади болю мають стискаючий характер у ділянці серці і частіше за грудиною. Можуть передаватися в ліву руку, лопатку, шию. Виникає зазвичай після фізичних навантажень. В основі стенокардії лежить гостре порушення живлення серцевого м’яза внаслідок спазму і склерозу його артерій. А біль, що триває понад 15 хвилин, потребує виклику «швидкої» допомоги.
Що ефективніше – кордарон чи флекаїнід при фібриляції?
Це препарати різних груп. Кожен з них має свою побічну дію і призначається лікарем відповідно до клінічної ситуації після обстеження. Без призначення лікаря ці препарати застосовувати не можна.
P.S. Стилістика і граматика запитань читачів збережена