запитай кардіолога

Про тиск, хвороби серця і традиційно про деякі лікарські засоби були ваші питання до кардіолога Лебединської лікарні. Відповіді на них дає Наталія Давидченко – лікар-кардіолог вищої категорії із 24-річним стажем.
❓Чому останнім часом болить серце і збивається тиск може бути 150/100?
✅Причин може бути чимало, до прикладу, ішемічна хвороба. Часті зміни погоди потребують більшої уваги до вимірювання тиску і до корекції доз антигіпертензивних препаратів. Раджу проконсультуватися з лікарем.
❓Які аналізи чи обстеження треба зробити при тахікардії?
✅Зверніться до сімейного лікаря, який дасть направлення на ЕКГ. За необхідності призначить клінічний аналіз крові. Подальше обстеження проводитиметься згідно клінічної ситуації. Можливе також обстеження щитоподібної залози.
❓У мене періодичні екстрасистоли. Це дуже погано? Як лікуватися?
✅Екстрасистоли зустрічаються при різних серцево-судинних захворюваннях. Але не завжди свідчать про патологію і можуть бути і у здорових людей. Тому вам потрібен огляд лікаря, зняття ЕКГ.
❓Підкажіть, будь ласка, міряю кожного дня тиск – 160 на 110. Почуваю себе гарно, що з цим робити?
✅Для підбору антигіпертензивної терапії терміново зверніться до лікаря. Не зволікайте і не займайтесь самолікуванням. Своєчасно призначене лікування допоможе запобігти інсульту, інфаркту і серцевій недостатності.
❓Вітаю! Я би хотіла дізнатись, про які хвороби серця може свідчити проблема з диханням?
✅Про наявність захворювань серцево-судинної або дихальної систем. Діагноз має встановити лікар, який проведе необхідні дослідження.
❓Якщо при найменшому навантаженні важко дихати. Та якщо людина простягається вночі від того що перестає дихати?
✅Болі у ділянці серця (кардіалгії) не завжди свідчать про захворювання серцево-судинної системи. Вони трапляються при міжреберних невралгія, патологіях кістково-м’язової системи, гастродуоденітах, гастроезофагальній рефлюксній хворобі, патологіях гепатобіліарної системи. Для диференціальної діагностики зверніться до лікаря.
❓Іноді буває як ниє в області серця, потім проходить, як розпізнати чи це болить серце, чи це можливо простуда?
✅Варто звернути увагу на стенокардитичний біль. Його в народі називають «грудною жабою». Напади болю мають стискаючий характер у ділянці серці і частіше за грудиною. Можуть передаватися в ліву руку, лопатку, шию. Виникає зазвичай після фізичних навантажень. В основі стенокардії лежить гостре порушення живлення серцевого м’яза внаслідок спазму і склерозу його артерій. А біль, що триває понад 15 хвилин, потребує виклику «швидкої» допомоги.
❓Що ефективніше – кордарон чи флекаїнід при фібриляції?
✅Це препарати різних груп. Кожен з них має свою побічну дію і призначається лікарем відповідно до клінічної ситуації після обстеження. Без призначення лікаря ці препарати застосовувати не можна.
P.S. Стилістика і граматика запитань читачів збережена