Запитай лікаря: відповідають акушер-гінекологи Лебединської лікарні Світлана Грешило і Вікторія Солдатко
Створено: 7 Лютого 2024
Не завжди ми наважуємося запитати гінеколога про те, що нас турбує. Тож сьогодні на ваші анонімні питання відповідають акушер-гінекологи Лебединської лікарні Світлана Грешило і Вікторія Солдатко.
Чому перед місячними піднімається тиск та болить голова, які препарати необхідно приймати?
Залежить від віку пацієнтки. Якщо це жінка репродуктивного віку (18-45 років), то це прояв ПМС, тому варто почати прийом рослинних препаратів. Якщо це жінка клімактеричного віку (45-55 років), то це може бути прояв клімактерію або захворювань серцево-судинної системи. Але незалежно від віку потрібна консультація акушер-гінеколога і за необхідності профільного спеціаліста.
Якщо у дівчини лівосторонній сколіоз і права нога коротша від лівої, є шанс виносити здорову дитину чи ні?
Патології опорно-рухового апарату не впливають на розвиток дитини. Ця ситуація більше впливатиме на шлях розродження (можливий кесарів розтин).
Я вагітна і в мене печія, щоб не купила нічого не допомагає, що робити?
Порадьтесь із сімейним лікарем. Можливо, необхідні додаткові обстеження.
Скажіть, будь ласка, чи може прогресувати захворювання кіста яєчника? І чи можна цьому зарадити?
Кіста яєчника – це патологія, при якій призначається консервативне лікування. Якщо протягом трьох місяців консервативне лікування не дало ефекту, ставиться питання про оперативне лікування.
У мене порушення менструального циклу. Лікар-ендокринолог призначив КОК. Не хочу приймати, бо набрала і набираю вагу. Чи є альтернативне лікування? І інше питання, якщо не лікувати порушення менструального циклу, чи є наслідки?
Причина порушення менструального циклу – гормональний дисбаланс. Якщо ендокринолог призначив КОК, вірогідно, у вашому випадку альтернативи не було. Хоча лікування гормональних порушень фітопрепаратами можливе. Але ефективність цього лікування значно нижча, ніж КОК. Якщо ви добре переносите КОК, і проблема лише у зайвих кілограмах, варто переглянути харчування і збільшити фізичне навантаження.
Якщо не лікуватися, можливі проблеми із зачаттям і виношуванням дитини.
Якщо у жінки виявлена молочниця, партнеру обов’язково лікуватися?
Так, лікування обов’язкове для обох партнерів.
Через який час в нормі має відновитися менструація після гормонотерапії дієногестом?
Відновлення менструації після закінчення прийому дієногесту залежить від індивідуальних особливостей кожної жінки. Зазвичай, менструація може відновитися в терміні від кількох днів до кількох тижнів. У деяких випадках це може потребувати більше часу. Якщо маєте сумніви чи побоювання щодо відновлення менструального циклу, необхідно звернутися на консультацією до гінеколога.
Що може бути, якщо не кожного місяця йдуть місячні? Буває пів місяця затримка, іноді – й місяць.
Затримка менструації чи нерегулярна менструація може свідчити про проблеми з жіночим здоровʼям. Причин порушення нормального менструального циклу безліч: гормональний дисбаланс, постійний стрес чи емоційні переживання, різка зміна ваги, початок передменструального періоду. Для уточнення варто пройти додаткові обстеження та проконсультуватися з гінекологом.
Навіщо робити УЗД малого тазу, і в який день циклу це робити?
УЗД малого тазу може бути призначене з метою виявлення різних гінекологічних захворювань,контролю вже призначеного лікування, виявлення вагітності, а також для профілактичного обстеження. Кращим часом для проведення УЗД є перша половина менструального циклу, однак при деяких станах показаний огляд в середині менструального циклу. При наявності скарг та певних симптомів УЗД варто робити якомога швидше.
Як впливає на організм молодої жінки повна відсутність статевого життя протягом пʼяти років?
Відсутність статевого життя може мати вплив на стан людини, викликати відчуття самотності, стрес, поганий настрій. Також при тривалій відсутності може виникнути зниження сексуальної функції. Важливо памʼятати, що кожна людина унікальна і вплив відсутності статевого життя може відрізнятися в залежності від індивідуальних особливостей. Потреба в сексі в кожного різна. Секс є важливою частиною життя. Проте є люди, які добровільно відмовляються від статевих стосунків та обирають альтернативні шляхи отримання задоволення. Якщо ви відчуваєте, що сексуальна активність вносить позитивний вклад у ваше життя, то вона може бути корисною і цінною для вас.
Однак, якщо ви не відчуваєте потреби у сексі або вам незручно займатися ним, то це також є нормальним і прийнятним.
Які можуть бути причини зуду жіночих статевих органів?
Зуд жіночих статевих органів може бути спричинений різними причинами: вагінальні інфекції, алергія на гель для душу, пральний порошок, презервативи, навіть алергічна реакція на сперму партнера. Серед іншого – сухість слизових оболонок через недостатні вагінальні виділення чи гормональні зміни, гормональна терапія чи період менопаузи, недостатня гігієна чи неправильне використання гігієнічних засобів, неправильно підібраний одяг та спідня білизна.
Також причинами можуть бути стрес, неправильні харчові звички, цукровий діабет та дерматологічні захворювання.